موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/101867 :کد

دبیرکل سازمان ملل

دبیرکل سازمان ملل: گوترش را گزینه مناسبی برای سازمان ملل دانست

  پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵ — ۱۷:۳۰
تعداد بازدید : ۱۸۹   
 تحلیل ایران -دبیرکل سازمان ملل: گوترش را گزینه مناسبی برای سازمان ملل دانست

دبیرکل سازمان ملل: به آنتونیو گوترش تبریک می گویم که قرار است به عنوان نامزد دبیر کلی سازمان ملل متحد تأیید شود.

دبیرکل سازمان ملل: به آنتونیو گوترش تبریک می گویم که قرار است به عنوان نامزد دبیر کلی سازمان ملل متحد تأیید شود.

به گزارش تحلیل ایران  به نقل از رویترز ، دبیرکل سازمان ملل متحد در سخنانی در شهر رم ضمن سپاسگزاری از تلاشهای ایتالیا برای نجات جان آوارگان، آنتونیو گوترش را گزینه مناسبی برای دبیر کلی جدید سازمان ملل دانست.

 

بان کی مون گفت من دیدار و گفتگوی خوبی با ماترلا رئیس جمهور ایتالیا داشتم. من همچنین با رئیس سنای ایتالیا نیز دیدار کردم. من با مقامات ایتالیا درباره مسائل با فوریت بالا در دستور کار بین المللی صحبت کردم که از جمله آنها سوریه، لیبی و بحران آوارگان است.

 

من از سخاوت دولت ایتالیا در میزبانی این همه آواره و نجات آنها تشکر می کنم ، آوارگانی که جان خود را به خطر می اندازند و برای جستجوی زندگی بهتر پا به سفری دریایی می گذارند.

 

نباید ایتالیا را در این زمینه تنها گذاشت. ما به همبستگی جهانی برای رویارویی با چنین بحران بی سابقه ای نیاز داریم. دیروز روزی تاریخی برای سازمان ملل متحد و خانواده بشری در زمینه مقابله با پدیده تغییرات آب و هوایی بود.

 

من خوشحالم اعلام کنم که هفتاد و سه کشور جهان که بیش از پنجاه و هشت درصد از کل گازهای گلخانه ای جهان را تولید می کنند، رسماً توافقنامه آب و هوایی پاریس را تأیید کرده اند. در نتیجه این توافقنامه چهارم نوامبر امسال اجرایی می شود. این نشان می دهد که تلاشها برای اقدام برای مقابله با خطر تغییرات آب و هوایی به اندازه ای رسیده است که دیگر غیرقابل توقف است.

 

تغییرات آب و هوایی یکی از چالشهای بزرگ عصر حاضر است و یکی از اولویتهای من در ده سال خدمتم به عنوان دبیر کل سازمان ملل متحد بوده است. من خوشحالم که می بینم دولتها و بخش خصوصی و سازمانهای غیردولتی همه برای عمل به این پیمان دست به کار شده اند.

 

در این خصوص به آنتونیو گوترش تبریک می گویم که قرار است به عنوان نامزد دبیر کلی سازمان ملل متحد تأیید شود. من آقای گوترش را خیلی خوب می شناسم و او را گزینه مناسبی برای این سمت می دانم.

 

خبرگزاری صدا و سیما نوشت: من از همکارانم می خواهم همکاری نزدیکی با او و تیم او داشته باشند و برای او آرزوی موفقیت می کنم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :