موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/101905 :کد

فلسطین پاره تن اسلام است:

تجلیل ایران از انتفاضه سوم

  پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵ — ۲۳:۴۸
تعداد بازدید : ۱۸۷   
 تحلیل ایران -تجلیل ایران از انتفاضه سوم

محمود عباس امروز در بیمارستانی در رام الله بستری شد.

محمود عباس امروز در بیمارستانی در رام الله بستری شد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از شبستان، دیار فلسطین، محل ظهور و موطن و مزار حضرت موسی (ع) و زادگاه و مزار حضرت عیسی و نخستین قبله گاه مسلمین، همواره کانون توجه و احترام مذاهب بزرگ دنیا و همه ملل جهان است. مسلمانان همواره اکثریت مطلق جمعیت فلسطین را دارا بودند و قرن ها در سایه حکومت مسلمین، همه مذاهب و فرق در همزیستی کامل زندگی کردند اما از هنگامی که با دسایس استعماری، تسلط انحصاری صهیونیزم و نادیده گرفته حقوق اکثریت ساکنان آن دیار آغاز شد، به پایگاه استعمار در منطقه و کانون تهدید و تفرقه در منطقه حساس خاورمیانه تبدیل شد.
 
با وقوع انقلاب اسلامی ایران در سال 1357، روح جدیدی در کالبد مبارزات ضدصهیونیستی دمیده شد. جمهوری اسلامی ایران براساس نگاه ویژه امام خمینی(ره) در دفاع از مردم مظلوم فلسطین همواره در این امر در خط مقدم مقاومت بوده به همین دلیل خبرگزاری شبستان در نظر دارد ذیل گزارشاتی با عنوان فلسطین پاره تن اسلام است به انتشار اخبار مربوط به مقاومت مردم این کشور و تلاش های ایران در حمایت از آنها بپردازد.در همین زمینه گزارش مربوط به هفته ای که پشت سر گذاشتیم به شرح زیر است:


محمود عباس در بیمارستانی در رام الله بستری شد


منابع اسرائیلی اعلام کردند محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین پس از وخامت وضعیت سلامتی‌اش به بیمارستان الاستشاری در شهر رام‌الله منتقل شده است. بر اساس گزارش وبگاه «شفا»، منابع فلسطینی این خبر را تایید کردند اما از دادن جزئیات در این باره خودداری کردند.بر اساس گزارش مذکور، وی قبل از ظهر امروز پنجشنبه از دفترش به بیمارستان منتقل شد.


رژیم صهیونیستی درصدد ترور چهره های سرشناس فلسطینی است


یک پایگاه خبری صهونیستی خبر داد که تلاویو سیاست ترور هدفمند چهره های سرشناس فلسطینی را در دست بررسی دارد. پایگاه خبری فلسطین الیوم پایگاه ' والا ' پنج شنبه خبرداد: رهبران رژیم صهیونیستی (ارتش و دولت) در حال بررسی عملیات ترور هدفمند رهبران گروه های فلسطینی هستند که اقدام به شلیک موشک از نوار غزه می کنند.وی تاکید کرد: یکی از گزینه های مطرح و در دست بررسی توسط رهبران این رژیم متوقف کردن حملات به اهداف مشخص در نوار غزه و ازسرگیری رویه ترور فردی است.


این پایگاه نوشت: براساس برنامه پیشنهادی نتانیاهو و آویگدور لیبرمن وزیر جنگ، سیاست فعلی ارتش صهیونیستی افزایش حملات نظامی در پاسخ به شلیک موشک از نوار غزه است.این مطلب می افزاید: هنوز برای قضاوت درباره اثرگذاری این سیاست زود است، احتمال دارد در صورت کشته شدن اسراییلی ها دراثر شلیک موشک ها از نوار غزه ،اوضاع در نوار غزه از کنترل خارج و وضعیت امنیتی در این منطقه بدتر شود.


به نوشته این پایگاه خبر ، در سال گذشته 21 موشک از نوار غزه به سمت مناطق تحت سیطره رژیم صهیونیستی شلیک شده است ودر سال جاری نیز تاکنون 15 موشک ازاین مناطق شلیک شده است.پایگاه صهیونیستی والا افزود: تلاویو حماس را مسوول این حملات می داند زیرا این گروه کنترل نوار غزه را برعهده دارد، ازاین رو تلاویو تلاش کرده در حملات خود تاسیسات زیربنایی و پایگاه های آموزشی گروههای فلسطینی را هدف حمله قرار دهد.


بازداشت روحانی شیعه فلسطینی در غزه


رسانه های عربی چهارشنبه به نقل از مقامات امنیتی حماس گزارش دادند که شیخ محمود جوده که به مذهب تشیع گرویده به اتهام تبلیغ برای مذهب شیعه در غزه بازداشت شده است.وی که در گذشته عضو گروه افراطی سنی تفکیر و هجرت بود با پیوستن به گروه الصابرین در نوار غزه در زمره شیعیان درآمد.دستگاه امنیتی وزارت کشور فلسطین وابسته به حماس در غزه اخیرا نیز جوده را احضار کرده و او را بازجویی و سپس آزاد نموده بود.منابع رسمی در وزارت کشور وابسته به حماس در غزه و همچنین سخنگویان حماس از اظهار نظر درباره این مساله به طور علنی خودداری کرده اند.


یک منبع امنیتی در داخل حماس در غزه که خواست نامش فاش نشود در این باره گفت: شیخ محمود جوده پس از سخنرانی در یکی از مساجد شهر رفح درباره تبلیغ اندیشه های شیعی دستگیر شده است.در عین حال مقامات حماس از دستگیری شیخ جوده اظهار بی اطلاعی کرده و گفتند که جنبش حماس در مساله بازداشت شهروندان فلسطین مداخله نمی کند.سخنگوی حماس نیز از اظهار نظر درباره بازداشت جوده خودداری کرد.در برخی از کشور اسلامی همچون فلسطین که رژیم آل سعود با دلارهای نفتی خود نفوذ دارد، شیعیان سختی های فراوانی می کشند و آزادانه نمی توانند مراسم مذهبی خود را انجام دهند و همواره با تهمت های فراوان روبه رو هستند.


محرومیت هزاران فلسطینی از شرکت در مراسم حج با تصمیم جدید عربستان


تصمیم عربستان درباره افزایش نرخ ویزای این کشور باعث شده هزاران فلسطینی از برگزاری مراسم حج تمتع و عمره محروم بمانند.خبرگزاری فلسطینی معا دوشنبه گزارش داد، تصمیم عربستان درباره افزایش نرخ ویزای این کشور با ناخشنودی شرکت های حج و عمره فلسطین مواجه شد.یکشنبه خبرگزاری عربستان (واس) اعلام کرد از این پس هر یک از حجاج بیت الله حرام که برای دومین بار به حج عمره یا تمتع مشرف شوند باید 2 هزار ریال سعودی (530 دلار) بپردازد و اگر کسی برای اولین بار با هدف حج واجب یا عمره بخواهد وارد عربستان شود، این مبلغ از وی دریافت نمی شود.


ویزای چند بار ورود با اقامت 6 ماهه در عربستان 3 هزار ریال (800 دلار)، اقامت یک ساله 5 هزار ریال (هزار و 330 دلار) و اقامت 2 ساله 8 هزار ریال (2 هزار و 130 دلار) است.ویزای ترانزیت (عبور از خاک عربستان) نیز 300 ریال (80 دلار) است.ویزای خروج از بنادر عربستان نیز 50 ریال (13 دلار) است.خروج از عربستان برای اولین بار با اقامت حداکثر 2 ماهه در خارج کشور 200 ریال (50 دلار) است که بابت هر ماه اقامت اضافی 100 ریال (26 دلار) دریافت می شود.خروج از عربستان برای چندمین بار با اقامت 3 ماهه 500 ریال (130 دلار) است که بابت هر ماه اقامت اضافی 200 ریال دریافت می شود.مصوبه افزایش نرخ ویزاهای ورود، خروج و ترانزیت عربستان از روز یکشنبه (ابتدای سال هجری قمری در عربستان) به اجرا گذاشته می شود.شرکت های حج و عمره فلسطین اعلام کردند که این تصمیم ها باعث می شود سالانه هزاران فلسطینی از رفتن به حج محروم شوند.


سخنگوی وزارت امور خارجه از مقاومت مردم فلسطین در سالگرد انتفاضه قدس تجلیل کرد


سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه با گرامیداشت سالگرد انتفاضه قدس، از مقاومت مردم فلسطین تجلیل کرد.به گزارش مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت خارجه، قاسمی افزود: بهرام قاسمی با گرامیداشت سالگرد انتفاضه قدس و پایداری ملت و گروه های جهادی فلسطینی در برابر سیاست های جنایتکارانه رژیم صهیونیستی، از شهدای مظلوم انتفاضه قدس که با نثار جان خود پایداری و مقاومتی ستودنی در مقابله با این تجاوزات را رقم زدند، تجلیل کرد.


وی تاکید کرد: اقدامات ظالمانه رژیم صهیونیستی در تضییع حقوق فلسطینیان، یهودی سازی قدس، هتک حرمت و نابودی مسجدالاقصی و توسعه شهرک سازی ها و نیز کشتار، زندان و شکنجه مردان و زنان و کودکان، مورد نفرت جامعه جهانی بوده و با ادامه مقاومت توسط فلسطینیان و تمسک آنان به اصول خود، این تلاش های مذبوحانه راه به جایی نخواهد برد.


محکومیت شرکت رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در مراسم دفن پرز


مردم فلسطین در اعتراض به شرکت محمود عباس در تشییع جنازه شیمون پرز، تجمع اعتراضی برگزار و آنرا محکوم کردند.علیرغم مخالفت مردم و گروه های فلسطینی، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان در تشییع جنازه رئیس رژیم صهیونیستی شرکت کرد، که موجب اعتراض  فلسطینیان شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :