موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/101930 :کد

دادگاه فدرال کارلسروهه

شکایت غیرنظامیان افغان کشته شده در حمله ناتو را آلمان رد کرد

  جمعه ۱۶ مهر ۱۳۹۵ — ۰۲:۰۴
تعداد بازدید : ۲۵۱   
 تحلیل ایران -شکایت غیرنظامیان افغان کشته شده در حمله ناتو را آلمان رد کرد

آلمان شکایت نزدیکان غیرنظامیان افغان کشته شده در حمله ناتو را رد کرد

 آلمان شکایت نزدیکان غیرنظامیان افغان کشته شده در حمله ناتو را رد کرد

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه از کارلسروهه؛ دادگاه فدرال کارلسروهه در جنوب آلمان، شکایت نزدیکان غیرنظامیانی را که در حمله هوایی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو در افغانستان کشته شده بودند، رد کرد.

 

نزدیکان غیر نظامیانی که در سال 2009 در حمله ناتو در افغانستان کشته شده بودند، در آلمان 90 میلیون یورو تقاضای خسارت کرده بودند که دادگاه فدرال آن را رد کرد.
 
دادگاه فدرال آلمان در حکمی اعلام کرد سرهنگ گئورگ کلاین، که منشاء این حمله  بود، همه احتمالات حضور غیر نظامیان را در محل های بمباران شده بررسی کرده بود و این تصمیم نظامی با حقوق بین الملل هماهنگ بود.

دستور بمباران بعد از این که یک مخبر، هفت مرتبه در تماس های تلفنی مشخص تایید کرده بود هیچ غیر نظامی در محل های بمباران وجود ندارد، صادر شده بود.
 
دادگاه فدرال آلمان همچنین اعلام کرد نمی توان دولت آلمان را مسئول عملیاتی دانست که در چارچوب ماموریت های خارجی انجام گرفته شده است.
 
در نتیجه، دادگاه فدرال آلمان شکایت یک پدر خانواده را که به علت مرگ دو کودک خود در این حمله 40 هزار یورو و یک مادر شش کودک را که 50 هزار یورو خسارت تقاضا کرده بود، رد کرد.
 
خبرگزاری صدا و سیما نوشت: حمله هوایی چهارم سپتامبر 2009 در نزدیکی قندوز در شمال شرق افغانستان به کشته یا زخمی شدن بیش از 90 نفر منجر شده بود، اما تعداد غیر نظامیان کشته شده در این حمله نامشخص باقی مانده است.        
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :