موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/101932 :کد

دیدگاه درباره امنیت

امنیت باید پایدار و مردم‌نهاد باشد

  جمعه ۱۶ مهر ۱۳۹۵ — ۰۲:۴۷
تعداد بازدید : ۳۳۳   
 تحلیل ایران -امنیت باید پایدار و مردم‌نهاد باشد

تولیت آستان امام خمینی(ره) گفت: تفاوت «امنیت غیر عادلانه» با «امنیت همدوش با عدالت و رفاه»، در وجود شبکه‌های متصلب و بسته‌ای است که ممکن است به قیمت امنیت، حقوقی را از مردم پایمال کنند.

تولیت آستان امام خمینی(ره) گفت: تفاوت «امنیت غیر عادلانه» با «امنیت همدوش با عدالت و رفاه»، در وجود شبکه‌های متصلب و بسته‌ای است که ممکن است به قیمت امنیت، حقوقی را از مردم پایمال کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران به‌نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آستان، حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی، با ذکر روایتی از امام صادق(ع) که می‌فرمایند «سه چیز است که مردم بدان احتیاج دارند؛ امنیت، عدالت و فراوانی(آبادانی و رفاه)»، اظهار داشت: در طول تاریخ اولین وظایف حکومت‌ها ایجاد و تحکیم امنیت بوده است و در دوره دولت‌های مدرن نیز که وظایف جدیدی بر دوش حکومت‌ها قرار گرفته، این ضرورت همچنان باقی است.

وی خطاب به مسؤولان نیروی انتظامی گفت: در دنیای آشفته کنونی، به همت شما و برادران شما در سایر نیروهای نظامی و با همت رهبری اندیشمند انقلاب یک امنیت مثال‌زدنی در جمهوری اسلامی ایران برقرار شده است.

تولیت آستان امام خمینی(ره) با اشاره به نقش ایران به عنوان یک قدرت منطقه‌ای و توان تأمین امنیت حتی در فراسوی مرزهای کشورمان، افزود: در هرجای کشور اثر حضور پلیس و تلاش برای برقراری امنیت را می‌بینیم.

وی ادامه داد: در سال‌های اخیر کمترین تنش از ناحیه پلیس با آحاد جامه وجود داشته است که درخور تقدیر است و البته برادری با مردم هرچه بیشتر شود بهتر است و یک ارزش محسوب می‌شود.

سید حسن خمینی با بیان این‌که به دلیل وضع آشفته منطقه، مردم امنیت موجود در کشور را لمس می‌کنند، به عدالت به عنوان دومین وظیفه حکومت‌ها اشاره کرد و بیان داشت: امنیت مهمترین لازمه جامعه است اما مقصود، امنیتی است که ریشه در عدالت داشته باشد و امنیت پایدار و مردم نهاد محسوب شود.

وی با اشاره به آبادانی و رفاه به عنوان دیگر نیاز مردم، یادآور شد: بسیاری از حاکمان به دلیل فراهم بودن رفاه در دوران حکومتشان، امروز نامی نیک به جا گذاشته اند و لذا باید شرایطی ایجاد شود که به رفاه بیشتر زندگی مردم منتهی شود.

فارس نوشت : تولیت آستان امام خمینی(ره) با ستودنی خواندن همت کارکنان نیروی انتظامی، تصریح کرد: در همه امور باید تلاش کرد تا یک گام به سوی بهتر شدن برداریم و توجه کنیم که تفاوت «امنیت غیر عادلانه» با «امنیت همدوش با عدالت و رفاه»، در وجود شبکه‌های متصلب و بسته‌ای است که ممکن است به قیمت امنیت، حقوقی را از مردم پایمال کنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :