موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/101945 :کد

آوارگان سوریه

آوارگان سوری نخستین محموله کمک های انسانی را دریافت کردند

  جمعه ۱۶ مهر ۱۳۹۵ — ۰۴:۵۰
تعداد بازدید : ۲۳۹   
 تحلیل ایران -آوارگان سوری نخستین محموله کمک های انسانی را دریافت کردند

پس از دوماه وقفه در ارسال کمک های انسانی به آوارگان سوری گرفتار شده در مرز اردن، امکان توزیع نخستین محموله کمک های انسانی میان این آوارگان فراهم شده است.

پس از دوماه وقفه در ارسال کمک های انسانی به آوارگان سوری گرفتار شده در مرز اردن، امکان توزیع نخستین محموله کمک های انسانی میان این آوارگان فراهم شده است.

 

به گزارش تحلیل ایران ، آژانس های امداد رسانی سازمان ملل اعلام کردند محموله کمک های انسانی مورد نیاز این آوارگان را در اختیار آنان قرار می دهند.


«ادوارد کالون» مسئول هماهنگی امور انسانی سازمان ملل درباره وضعیت این آوارگان به راشاتودی گفت: بیش از 75 هزار آواره سوری که اغلب آنها زن و کودک هستند، از ماه ها پیش در مرز اردن و سوریه در اردوگاه های موقت نامناسب برای زندگی گرفتار شده اند.


وی افزود: این افراد که از مناطق درگیری در میانه و شرق سوریه گریخته اند، در وضعیت انسانی فاجعه باری هستند و اردوگاه های اسکان موقت نیز امنیت لازم را ندارند.


در پی حمله انتحاری در تیرماه گذشته که طی آن 6 تن از نیروهای مرزی اردن جان خود را از دست دادند، مرز این کشور با سوریه و عراق بسته شد و ارتش اردن اعلام کرد که تمامی منطقه مرزی این کشور با عراق و اردن 'منطقه ممنوعه نظامی' اعلام شده و رفت و آمد مرزی در این محل به حالت تعلیق درآمده است.


در این حمله، راننده یک کامیون حامل مواد منفجره پس از عبور از مرز با سوریه در نزدیکی یک اردوگاه پناهجویان سوری، این خودرو را منفجر کرد.


ایرنا نوشت : اردوگاه پناهندگان سوری در این منطقه واقع شده است و دولت اردن همچنین اعلام کرد که هیچ اردوگاه جدیدی در این منطقه ساخته نخواهد شد و برنامه ای برای توسعه امکانات کنونی اجرا نمی شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :