موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/101976 :کد

در دیدار با رئیس بنیاد اربکان

اجلاس دی ۸ راهکاری موثر برای تحکیم مناسبات جهان اسلام

  جمعه ۱۶ مهر ۱۳۹۵ — ۱۰:۵۳
تعداد بازدید : ۱۷۹   
 تحلیل ایران -اجلاس دی ۸ راهکاری موثر برای تحکیم مناسبات جهان اسلام

سفیر ایران گفت: توجه به سازمان دی ۸ می‌تواند راهکار موثری برای افزایش ارتباط کشورهای عضو این سازمان با هدف تحکیم مناسبات در جهان اسلام باشد.

سفیر ایران گفت: توجه به سازمان دی ۸ می‌تواند راهکار موثری برای افزایش ارتباط کشورهای عضو این سازمان با هدف تحکیم مناسبات در جهان اسلام باشد.

 

به گزارش تحلیل ایران، ابراهیم طاهریان سفیر جمهوری اسلامی ایران در آنکارا با فاتح اربکان رئیس بنیاد اربکان دیدار و گفت‌وگو کرد.در این ملاقات روند تحولات دوجانبه و مسائل منطقه‌ای مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.سفیر ایران در این دیدار با تاکید بر اهمیت گسترش روابط دوجانبه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی گفت: با هدف افزایش همکاریهای منطقه‌ای نیز گفت‌وگوهایی میان وزاری خارجه دو کشور انجام شد که نتایج مثبتی از آن کسب شده است.


طاهریان با اشاره به وقوع کودتای نافرجام ترکیه تصریح کرد: موضع شفاف و صریح جمهوری اسلامی ایران در سخت‌ترین شرایط از همان لحظات اول همراهی و اعلام حمایت از ملت، دولت و دموکراسی در ترکیه بود.سفیر ایران توسعه جریانهای افراطی را خطری بزرگ برای منطقه و جهان ارزیابی کرد و افزود: باید همکاری‌ها میان کشورهای مسلمان را ارتقاء داد. توجه به سازمان دی 8 می‌تواند راهکار موثری برای افزایش ارتباط کشورهای عضو این سازمان با هدف تحکیم مناسبات در جهان اسلام باشد.


تسنیم نوشت: فاتح اربکان رئیس بنیاد اربکان نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت توسعه روابط ایران و ترکیه گفت: ارتقاء سطح مناسبات سیاسی، فرهنگی و اقتصادی فی مابین دو کشور از جمله مهمترین دغدغه‌های استراتژیک مرحوم اربکان بود.وی افزود: مرحوم اربکان مسیر مقابله با سیاست‌های تفرقه افکنانه را منوط و وابسته به توسعه و گسترش همکاری میان ایران و ترکیه می‌دانست.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :