موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/101977 :کد

نیوزویک:

جنجال احتمال تقلب در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

  جمعه ۱۶ مهر ۱۳۹۵ — ۱۱:۰۱
تعداد بازدید : ۱۹۶   
 تحلیل ایران -جنجال احتمال تقلب در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

با بالا گرفتن جنجال های مربوط به تقلب در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از سوی دونالد ترامپ، سازمان امنیت و همکاری اروپا بیش از ۴۰۰ نفر ازناظران خود را برای نظارت بر این انتخابات به آمریکا خواهد فرستاد.

نشریه آمریکایی نیوزویک نوشته است که با بالا گرفتن جنجال های مربوط به تقلب در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از سوی دونالد ترامپ، سازمان امنیت و همکاری اروپا بیش از 400 نفر از ناظران خود را برای نظارت بر این انتخابات به آمریکا خواهد فرستاد.

 

به گزارش تحلیل ایران؛نشریه آمریکایی نیوزویک نوشته است که بدنبال ادعا های دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مبنی بر این که سیستم انتخاباتی این کشور با هدف جلوگیری از پیروزی او دستکاری شده است، سازمان امنیت و همکاری اروپا گروهی ناظران بین المللی را برای نظارت بر این انتخابات راهی واشنگتن خواهد کرد.


26 نفر از این ناظران روز یکشنبه 9 اکتبر و 400 نفر دیگر از آن ها در تاریخ 4 نوامبر وارد آمریکا خواهند شد و جریان این انتخابات را بمنظور اطمینان از انطباق آن با استاندارد های بین المللی زیر نظر خواهند گرفت.


نشریه مذکور به نقل از مسئولین سازمان امنیت و همکاری اروپا نوشته است که ناظران اعزامی در این مدت علاوه بر نظارت بر ثبت نام نامزد ها و رای دهندگان آمریکایی ، نظارت بر فعالیت های انتخاباتی، عملکرد مدیرت انتخابات و سایر نهاد های دولتی ، قوانین مربوط به انتخابات و اجرای آن ها و حل و فصل مناقشات مربوط به این انتخابات را به عهده خواهند داشت.


ایرنا نوشت:نیوزویک با اشاره به این که سازمان امنیت و همکاری اروپا هنوز از نام کشور های متبوع این ناظران اطلاع روشنی منتشر نکرده نوشته است که نهاد مذکور در نظر دارد یک روز بعد از انتخابات یعنی در روز 9 نوامبر گزارش مبسوطی از یافته های خود در جریان این نظارت ها را منتشر کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :