موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اقتصاد کلان

a/102012 :کد

اقتصاد در هفته‌ای که گذشت؛

از امضای قرار داد خودرویی جدید تا حذف کامل کارت سوخت

  جمعه ۱۶ مهر ۱۳۹۵ — ۱۷:۰۴
تعداد بازدید : ۲۹۹   
 تحلیل ایران -از امضای قرار داد خودرویی جدید تا حذف کامل کارت سوخت

با وجود اینکه هفته گذشته، با آرامش سپری شد ولی خبرهای مهمی از امضای قرار داد خودرویی جدید تا حذف کامل کارت سوخت و ادامه گرانی گوشت قرمز در بازار را پشت سر گذاشت.

با وجود اینکه هفته گذشته، با آرامش سپری شد ولی خبرهای مهمی از امضای قرار داد خودرویی جدید تا حذف کامل کارت سوخت و ادامه گرانی گوشت قرمز در بازار را پشت سر گذاشت.
 
به گزارش  تحلیل ایران ، اقتصاد کشور هفته آرام ولی پر از خبر خودرویی مبنی بر جزییات قرارداد سایپا و سیتروئن و نهایی شدن امضای قرار داد را پشت سر گذاشت و  دبیر چهارمین همایش بین المللی صنعت خودرو با اشاره به اینکه همایش خودرو این‌بار در پاییز شکوفه می‌زند گفت: در حاشیه همایش چند قرارداد نیز به امضا می‌رسد.

در اواسط هفته گذشته   تکلیف کارت‌های سوخت مشخص شد  که بر این اساس آن سخنگوی دولت گفت: موضوع حذف کارت سوخت بنزین در اصلاحیه قانون بودجه سال ٩٥ بیان شده و رئیس جمهوری نیز آن را برای اجرا ابلاغ کرده است و صحبت زنگنه وزیر نفت مبنی بر اینکه پول مفت به کسی نمی‌دهیم و پرداخت پول به پیمانکار در قراردادهای جدید منوط به میزان تولید است گفت: قراردادهای HOA تماما در راستای افزایش ضریب بازیافت و برداشت به امضا می رسد. 

به علاوه علی کاردر مدیر عامل شرکت نفت در نشست خبری هفته گذشته با اشاره به اینکه قراردادی با سوآپ امضا نشده است گفت: هفته آینده آگهی درخواست اطلاعات از شرکت‌های بین‌المللی منتشر می‌شود و در انتظار پاسخ شرکت‌ها به این آگهی می‌مانیم. 

این در حالی است که دائمی معاون وزیر نیرو درهفته گذشته با اشاره به قیمت برق در کل کشور یکسان نیستگفت:محاسبه قیمت تمام شده برق برای مشترکین بر اساس تقسیم بندی هفت‌گانه کشور صورت می‌گیرد و قیمت محاسبه برای کل کشور یکسان نیست. 

همچنین هفته گذشته دومین مزایده سازمان خصوصی‌سازی برگزار و از میان 8 بنگاه گذاشته شده برای واگذاری 4 بنگاه واگذار شد که ارزش این واگذاری حدود 73 میلیارد تومان و با این وجود دولت بازم کوچک شد.

 در اواسط هفته امید علی پارسا در نشست خبری از استقبال کم تهرانی‌ها برای سرشماری اینترنتی خبر داد و گفت: نرخ مصوب کافی‌نت‌ها 3 هزار تومان است و تنها ۵.۴درصد کل خانوارهای ایرانی در سرشماری نفوس و مسکن شرکت کرده‌اند.

نکته قابل توجه واردات برنج در زمان ممنوع واردات، نباید صورت گیرد ولی در آمار گمرک ارقامی مبنی بر واردات این محصول در زمان مقرر آمده که با بررسی انجام شده مشخص شد واردات برنج در فصل ممنوعه توسط مرزنشینان مجاز است و در این راستا آقا طاهر رئیس اتحادیه بنکداران گفت: شایعات، عامل گرانی برنجاست و هیچ کمبودی در بازار نداریم.

میزان نوشت:در هفته گذشته شانزدهمین همایش سیاست‌های توسعه مسکن در ایران برگزار شد که آخوندی وزیر راه در این مراسم بهافزایش وام مسکن برای رونق بازار اشاره کرد و گفت: استقبال مردم برای دریافت تسهیلات صندوق پس انداز یکم آن را از جمله اقدامات موثر در توسعه مسکن است و در همین برنامه مظاهریان معاون وزیر راه با اشاره به اینکه تامین مالی مسکن بر گرده بانک‌ها است گفت: توسعه شهرنشینی و توجه به آن اولویت اول کشورهای در حال توسعه است.

در هفته گذشته شاهد افزایش مجدد قمیت گوشت قرمز و پیشی گرفتن عرضه و تقاضا برای این محصول در بازار بودیم و قیمت این محصول به کیلویی 38 هزار تومان رسید؛ این در حالی است که بازار میوه همچنان در رکود به سر می‎برد.

در این میان اشاره به صحبت‌های ابومهریزی معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر رشد 4.4 درصدی اقتصاد با تکیه بر قیمت نفت و پرداخت تسهیلات به 5هزار واحد صنعتی خالی از لطف نیست.

در روزهای پایانی هفته آخوندی وزیر راه و شهرسازی با حضور در کردستان چند طرح عمرانی را به افتتاح رساند

با این تفاسیر، خواندن گزارش‌های میزان از صادرات آب مجازی، چرم شتر مرغ، سگ ماهی، به سایر کشورها قابل توجه است.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :