موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/102038 :کد

جنگ یمن

یمن موشک «قاهر۱» را به پایگاه نظامی عربستان شلیک کرد

  شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ — ۰۲:۰۳
تعداد بازدید : ۹۶۴   
 تحلیل ایران -یمن موشک «قاهر۱» را به پایگاه نظامی عربستان شلیک کرد

یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن شامگاه جمعه یک فروند موشک بالستیک «قاهر۱» به پایگاه نظامی الفیصل در «خمیس مشیط» واقع در منطقه «عسیر» عربستان سعودی شلیک کرد.

یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن شامگاه جمعه یک فروند موشک بالستیک «قاهر1» به پایگاه نظامی الفیصل در «خمیس مشیط» واقع در منطقه «عسیر» عربستان سعودی شلیک کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از شبکه خبری المسیره، یک منبع نظامی با اعلام این خبر گفت، موشک دقیقا به هدف اصابت کرده است.


یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن در تاریخ 19سپتامبر نیز یک فروند موشک بالستیک قاهر 1 به پایگاه نظامی ملک خالد در منطقه خمیس مشیط شلیک کرده بود.


موشک قاهر 1 از نوع موشک زمین به زمین و کپی موشک روسی «سام 2» است و در داخل یمن تولید می شود.
پایگاه نظامی الفیصل یکی از پایگاه های مهم نظامی برای ارتش عربستان در منطقه عسیر به شمار می رود.این پایگاه در نزدیکی پایگاه هوایی ملک خالد قرار دارد.


عربستان سعودی از ششم فروردین ماه سال 1394 با تشکیل ائتلافی با حمایت دولت آمریکا، تجاوز هوایی و محاصره علیه مردم یمن را به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن به حکومت این کشور آغاز کرد که تنها آثار آن را می توان کشتار بیرحمانه حدود ده هزار زن و کودک و شهروند یمنی و زخمی شدن دهها هزار و آواره شدن صدها هزار نفر دیگر اعلام کرد.


ایرنا نوشت : بر اثر این حملات، بیش از 80 درصد تأسیسات خدماتی، آموزشی، درمانی و بیمارستان ها، انبارهای دارو و غذا، مدارس و منازل مردم یمن ویران شده و مردم این کشور در پی محاصره هوایی، زمینی و دریایی در شرایط بحرانی بسر می برند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :