موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/102048 :کد

سباستین کورتز وزیر امور خارجه

سباستین کورتز: الگویی ازیک جامعه وارسته درغرب رامسلمانان دارند

  شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ — ۰۳:۳۲
تعداد بازدید : ۲۵۳   
 تحلیل ایران -سباستین کورتز: الگویی ازیک جامعه وارسته درغرب رامسلمانان دارند

سباستین کورتز وزیر امور خارجه اتریش در جمع دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت گفت: مسلمانان علوی در اتریش الگویی از یک جامعه وارسته در کشوری غربی هستند که بیشترین نقش سازنده و اخلاقی را در کشور میزبان دا

سباستین کورتز وزیر امور خارجه اتریش در جمع دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت گفت: مسلمانان علوی در اتریش الگویی از یک جامعه وارسته در کشوری غربی هستند که بیشترین نقش سازنده و اخلاقی را در کشور میزبان داشته اند.

 

به گزارش تحلیل ایران،  شب گذشته (جمعه) برای نخستین بار پیروان اهل بیت عصمت و طهارت در اتریش علاوه بر برپایی مجالس مردمی، مراسمی رسمی با حضور شخصیت های کشوری و لشگری و مشارکت سفرای کشورهای خارجی در اتریش برپا داشتند. این مراسم به دعوت جامعه مسلمانان علوی برپا شد.

 

وزیر امور خارجه اتریش نیز که در این مراسم حضور پیدا کرده بود افزود : بسیار خوشحالم که برای نخستین بار جامعه اسلامی و پیرو اهل بیت مراسم محرم را در فضایی رسمی به دولتمردان اتریش معرفی می کند و با برپایی این جلسه، الگویی برای گفت وگو با دیگران و معرفی صلح و عدالت ساخته اند.


در ابتدای این نشست نیز سید یوگسل بیگین دبیر کل جامعه اسلامی علویان اتریش سخنرانی کرد.
وی گفت: پیروان مکتب اهل بیت در دنیای پرخشونت کنونی، ثابت کرده اند که می توانند الگویی مناسب برای صلح و عدالت جهانی باشند. همچنین به دنبال آن ذاکر اهل بیت سید مراد یشیل باش مرثیه ای در رثای شهدای کربلا و حضرت ابا عبدالله الحسین سید و سالار شهیدان و حضرت زینب کبری س ایراد کرد.


در این بخش از مراسم ، تمامی حاضرین اعم از مسلمان و غیر مسلمان که به حرمت سید و سالار شهیدان لباس سیاه بر تن کرده بودند ، به پا خواسته و قطعه هایی حزین را با ذاکر اهل بیت همخوانی و زمزمه کردند .


ایرنا نوشت : قرار است این نشست به عنوان نشستی رسمی در اتریش هر ساله ادامه یابد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :