موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/102070 :کد

سخنگوی رسمی محبان عترت مصر :

واهمه دولت مصر از اقتدا به امام حسین علیه السلام

  شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ — ۰۶:۳۲
تعداد بازدید : ۳۹۴   
 تحلیل ایران -واهمه دولت مصر از اقتدا به امام حسین علیه السلام

سخنگوی رسمی محبان عترت مصر دلیل عدم برگزاری مراسم عاشورا در مصر را واهمه دولت این کشور از اقتدا به امام حسین علیه السلام دانست.

سخنگوی رسمی محبان عترت مصر دلیل عدم برگزاری مراسم عاشورا در مصر را واهمه دولت این کشور از اقتدا به امام حسین علیه السلام دانست.

 

به گزارش تحلیل ایران، «عماد قندیل» سخنگوی محبان عترت محمدی مصر در گفتگو با تسنیم در مصر گفت: اکثریت مردم مصر سالروز عاشورا را گرامی می دارند، اما وهابیت از ترس اینکه عاشورا به انگیزه ای برای پیروی همه مردم مصر از امام حسین علیه السلام تبدیل شود، بر دولت فشار می آورد تا از برگزاری این مراسم جلوگیری کند.


وی در پاسخ به این سوال که نظر شما درباره اقدامات دولت مصر علیه شهروندان مصر چیست گفت: کاری که دولت مصر در قبال شیعیان این کشور انجام می‌دهد، تحت تاثیر ناآرامی‌های منطقه است. به عنوان مثال ممانعت از سفر شهروندان مصری برای رفتن به زیارت امام حسین علیه اسلام در کربلا در عراق و یا زیارت امام رضا علیه السلام در مشهد در ایران به دلیل گرایش به وهابیت تکفیری در منطقه و مصر است.


سخنگوی محبان عترت محمدی در مصر در پاسخ به این سوال که آیا امیدی است که این وضعیت در مصر تغییر کند گفت: بله هنگامی که وحشی‌گری تروریستی در کشورهای مصر و سوریه و عراق پایان یابد، در آن صورت نظرات وهابیون بر دولت‌ مردان مصر تحمیل نمی‌شود.وی در پاسخ به این سؤال که انگیزه دولت مصر از جلوگیری از برگزاری مراسم عاشورا و بستن مسجد راس الحسین چیست گفت: عاشورا می تواند موجب شود که همه مردم مصر از امام حسین علیه‌السلام تبعیت کنند و به خاطر همین دولت مصر مایل نیست مردم این کشور بزرگداشت این سالروز دردناک را مشاهده کنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :