موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست تالاب

a/102075 :کد

معاون تالابهای سازمان محیط زیست:

لاینحل بودن مشکلات هامون

  شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ — ۰۷:۳۱
تعداد بازدید : ۳۸۶   
 تحلیل ایران -لاینحل بودن مشکلات هامون

معاون امور تالابها در دفتر زیستگاههای سازمان محیط زیست با بیان اینکه مشکلات هامون راه‌حل قطعی ندارد، گفت: در حال حاضر آب محدودی از سمت افغانستان به هامون آمده که باید دغدغه‌های این تالاب حل شود.

معاون امور تالابها در دفتر زیستگاههای سازمان محیط زیست با بیان اینکه مشکلات هامون راه‌حل قطعی ندارد، گفت: در حال حاضر آب محدودی از سمت افغانستان به هامون آمده که باید دغدغه‌های این تالاب فراسازمانی حل شود.

 

به گزارش تحلیل ایران، مسعود باقرزاده کریمی در گفت‌وگو با تسنیم درباره آخرین وضعیت تالابهای کشور و به‌ویژه هامون اظهار کرد: باید تلاش کنیم تا تالابها مرطوب نگه داشته شود و این مهم باید در زمانهای غیر از بارندگی نیز ایجاد شود.


وی ادامه داد: متأسفانه مشکلات تالاب هامون راه‌حل قطعی ندارد و باید برخی از دغدغه‌های آن از طریق فراسازمانی حل و فصل شود.معاون امور تالابها در دفتر زیستگاههای سازمان محیط زیست تصریح کرد: امسال نیز آب محدودی از سمت افغانستان به این تالاب آمده و باید راههای مرطوب نگه داشتن این تالاب در فصلهای غیر بارش مد نظر قرار گرفته شود.


باقرزاده کریمی عنوان کرد: برای بهبود وضعیت هامون باید منتظر بارشهای حوزه هیرمند باشیم البته راهکارهایی همچون مالچ پاشی و ایجاد رطوبت نیز می‌تواند اثر گذار باشد و حتی باعث کاهش ریزگردهای ناشی از خشکی تالاب شود.وی ادامه داد: البته مشکلات خشکی تالابها در سایر کشورها نیز وجود دارد و عمده دلیل آن نیز خشکسالی و کمبود بارشهای باران است که راههای رفع مشکلات تالابها در سایر نقاط دنیا نیز مورد توجه است.


معاون امور تالابها در دفتر زیستگاههای سازمان محیط زیست درباره وضعیت تالاب هورالعظیم نیز اظهارکرد: بخشهای جنوبی تالاب هورالعظیم به طور مناسبی آبگیری شده است و امیدواریم این روند نیز ادامه یابد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :