موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/102101 :کد

پلیس آنکارا:

انفجار انتحاری مقایل ایستگاه قطار آنکارا

  شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ — ۱۳:۲۲
تعداد بازدید : ۲۱۰   
 تحلیل ایران -انفجار انتحاری مقایل ایستگاه قطار آنکارا

دو عامل انتحاری پس از اینکه از سوی پلیس شناسایی و خواستار تسلیم شدن آنها، شدند، بامداد امروز شنبه در نزدیکی آنکارا خود را منفجر کردند.

دو عامل انتحاری پس از اینکه از سوی پلیس شناسایی و خواستار تسلیم شدن آنها، شدند، بامداد امروز شنبه در نزدیکی آنکارا خود را منفجر کردند.

 

به گزارش تحلیل ایران،  پلیس آنکارا این افراد را در منطقه هایمانا در 70 کیلومتری جنوب آنکارا شناسایی و عملیاتی را برای دستگیری آنها شروع کرده بود.خبرگزاری آناتولی که با کد فوری این خبر را مخابره کرده، توضیح بیشتری در این زمینه نداده است.پلیس ترکیه تدابیر شدید امنیتی را در سطح این کشور برای مقابله با حملات تروریستی به اجرا گذاشته و این تدابیر به ویژه در نقاط حساس بسیار مشهود است.

 

پلیس استانبول به دنبال انفجار روز پنجشنبه در منطقه ینی بوسنا اعلام کرد که یک موتورسیکلت سوار در نظر داشت بمبی را در نزدیکی کلانتری محل منفجر کند که در سایه تدابیر اتخاذ شده نتوانسته به منطقه نزدیک شده و در فاصله دور اقدام به انفجار بمب جاسازی شده بر روی موتورسیکلت کرد که در اثر آن 10 نفر زخمی شدند.


پلیس استانبول به فاصله هشت ساعت شخصی را دستگیر کرد که گفته شده راننده موتورسیکلت بوده است. هفت نفر دیگر نیز در همین ارتباط دستگیر شده اند.گفته می شود که پلیس استانبول در سایه دوربین های امنیتی و هوشیاری مردم منطقه توانسته این افراد را شناسایی کند. یک گروه وابسته به پ.ک.ک به عنوان بازهای آزادی کردستان (تاک) مسئولیت این بمب گذاری را به عهده گرفته است.


استانداری آنکارا اعلام کرد که در عملیات پلیس در یک مزرعه اسب در نزدیکی هایمانا از توابع آنکارا حدود 200 کیلو گرم نیز مواد منفجره کشف شده است.استانداری اعلام کرده است که یکی از تروریست ها زن بوده است.این حادثه در حالی روی می دهد که پلیس آنکارا به لحاظ نزدیک شدن سالروز حمله انتحاری 10 اکتبر در این شهر که بیش از 100 نفر کشته و افزون بر 300 نفر زحمی شده بودند، تدابیر مضاعفی را اتخاذ کرده و اعلام کرده است با ملاحظات امنیتی به برگزاری راهپیمایی و تجمع در این روز اجازه نخواهد داد.این انفجار در مقابل ایستگاه قطار آنکارا رخ داده بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :