موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/102121 :کد

درگیری در کشمیر

درگیری ارتش هند با معترضان خشمگین در کشمیر

  شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ — ۱۲:۵۵
تعداد بازدید : ۲۵۲   
 تحلیل ایران -درگیری ارتش هند با معترضان خشمگین در کشمیر

نیروهای دولتی هند امروز (شنبه) با استفاده از تفنگ ساچمه‌ای و گاز اشک‌آور هزاران تن از افرادی را متفرق کردند که در حال تشییع پیکر یک پسر نوجوان بودند.

نیروهای دولتی هند امروز (شنبه) با استفاده از تفنگ ساچمه‌ای و گاز اشک‌آور هزاران تن از افرادی را متفرق کردند که در حال تشییع پیکر یک پسر نوجوان بودند. قربانی در جریان تظاهرات ضد دولت هند در کشمیر کشته شده بود.

 

به گزارش تحلیل ایران ، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، معترضان شعارهایی چون "به هند برگردید" و " ما خواهان آزادی هستیم" سر می دادند و پیکر پسر نوجوان 12 ساله‌ای را که در جریان تظاهرات ضد هندی‌ها در سرینگار، کشمیر کشته بود، تشییع می‌کردند.


سربازان هندی با استفاده از گاز اشک آور و تفنگ‌های ساچمه‌ای جمعیت را متفرق کردند؛ معترضان به دنبال استقلال کشمیر و جدایی از هند هستند. اخیرا درگیری‌ها در این منطقه مورد مناقشه هند و پاکستان به شدت بالا گرفته است.


درگیری امروز زمانی رخ داد که گروهی از مردان جوان به سمت نیروهای هندی سنگ پرتاب کردند درحالی که گروه دیگر به سمت قبرستان می‌رفتند تا پیکر نوجوان کشته شده را دفن کنند.


این نوجوان جمعه عصر و پس از اصابت گلوله ساچمه‌ای به شدت مجروح شد و اوایل صبح امروز در بیمارستان درگذشت معترضان گفته‌اند که این پسر در منزل مسکونی‌اش به ضرب گلوله کشته شده اما پلیس گفته، این نوجوان در جریان تظاهرات هدف گلوله قرار گرفته است.


روز جمعه نیز دست کم 50 تن از معترضان علیه اقدامات هند در کشمیر دست به راهپیمایی اعتراضی زدند. با وجود تاکیدها و تلاش‌های وزارت کشور هند برای کمتر کردن خشونت و استفاده از سلاح علیه کشمیری‌ها، باز هم پلیس از تیراندازی برای متفرق کردن معترضان خشمگین استفاده کرد.


ایسنا نوشت : این خشونت‌ها در حالی در کشمیر شکل گرفته که این منطقه واقع در کوه‌های هیمالیا در سال‌های اخیر با یکی از بزرگترین موج خشونت‌ها علیه اقدامات هند روبرو بوده است که به واسطه کشته شدن یک رهبر جدایی طلبان کشمیر در ژوئیه سال جاری میلادی به وجود آمد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :