موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/102139 :کد

فرمانده ارتش افغانستان

قدمشاه شهیم برای نظارت بر عملیات پاکسازی وارد قندوز شد

  شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ — ۱۶:۴۴
تعداد بازدید : ۱۹۱   
 تحلیل ایران -قدمشاه شهیم برای نظارت بر عملیات پاکسازی وارد قندوز شد

«قدمشاه شهیم» فرمانده کل ارتش افغانستان برای نظارت بر عملیات نیروهای دولتی در شهر قندوز به منظور پاکسازی طالبان عصر امروز (شنبه) وارد این شهر شد.

«قدمشاه شهیم» فرمانده کل ارتش افغانستان برای نظارت بر عملیات نیروهای دولتی در شهر قندوز به منظور پاکسازی طالبان عصر امروز (شنبه) وارد این شهر شد. منابع محلی گفتند که با ورود این ژنرال (ارتشبد) به قندوز نظامیان افغان روحیه ای مضاعف یافته اند.

 

به گزارش تحلیل ایران، از قندوز گزارش داد که «قدمشاه شهیم» در اغلب مناطق این شهر حضور یافته و با فرماندهان نظامی و شماری از غیرنظامیان گفت و گو کرده و اطمینان داده است که بزودی وضعیت این شهر به حالت عادی بازخواهد گشت.


گروه طالبان بامداد روز دوشنبه گذشته از چهار طرف به شهر قندوز مرکز استانی به همین نام در شمال شرق افغانستان حمله کردند و کنترل بخش هائی از این شهر را به دست گرفتند، اما بلافاصله با حمله هوائی سنگین مواجه شدند.


درگیری ها در بخش هائی از قندوز هنوز ادامه دارد و وزارت دفاع افغانستان گفته است که در پنج روز گذشته تلفات سنگینی به طالبان وارد شده و شماری از فرماندهان مشهور این گروه در عملیات نیروهای دولتی کشته شده اند.


شماری از اعضای مجلس نمایندگان افغانستان در نشست علنی روز چهارشنبه گذشته تاکید کردند که حضور نیروهای طالبان در قندوز ناشی از توان و قدرت این گروه نبوده، بلکه معامله های پشت پرده باعث پیشروی طالبان در این شهر شده است.


این عده از نمایندگان تصریح کردند که مجلس باید در باره موضوع حضور بدون مقاومت نیروهای طالبان به شهر قندوز تحقیق کند و مردم را در جریان جزئیات آن قرار دهد.


«صدیق صدیقی» سخنگوی وزارت کشور افغانستان گفته است که موضوع چگونگی ورود طالبان به قندوز در دست بررسی قرار دارد، اما نباید به جنگ در قندوز رنگ دیگری داد و در طرف مقابل یک دشمن مشخص به نام تروریست ها و طالبان قرار دارند.


ایرنا نوشت: یک نماینده مجلس افغانستان امروز گفت که بیش از 200 غیرنظامی در قندوز زخمی و دهها تن کشته شده اند و اجساد شماری از کشته شدگان در کنار خیابان ها قرار دارد و امکان انتقال و دفن آنها وجود ندارد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :