موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بین الملل

a/102151 :کد

در تهران صورت گرفت:

امضای توافقنامه همکاری بین ایران و آلمان

  شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ — ۱۹:۴۵
تعداد بازدید : ۱۸۳   
 تحلیل ایران -امضای توافقنامه همکاری بین ایران و آلمان

معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با معاون وزیر آموزش و تحقیقات جمهوری فدرال آلمان توافقنامه همکاری در زمینه آموزش های مهارت امضا کردند.

 

معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با معاون وزیر آموزش و تحقیقات جمهوری فدرال آلمان توافقنامه همکاری در زمینه آموزش های مهارت امضا کردند.

 

به گزارش تحلیل ایران، محمد امین سازگار نژاد در نشست مشترک با ' برنارد شوته ' در محل سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برگزار شد، با اشاره به همکاری های خوب بین ایران و آلمان در سال های گذشته نسبت به ادامه همکاری ها در آینده ابراز خرسندی کرد.


وی گفت: امیدوارم در دوره جدید روابط بین دو کشور،با انتقال فناوری و آموزش تجربیات، فعالیت های آموزشی خوبی صورت گیرد.رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بر لزوم ایجاد کارگاه آموزشی تاکید کرد و افزود: می خواهیم این کارگاه آموزشی در مسیر غنی سازی تجربیات قبلی باشد و در چارچوب ماموریت ها و چشم انداز های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور فعالیت کند.


سازگار نژاد پیش بینی کرد: سطح مبادلات تجاری ایران و آلمان به سالیانه 10 میلیارد دلار ارتقا پیدا کند.برپایه این گزارش، ' برنارد شوته 'معاون وزیر آموزش و تحقیقات جمهوری فدرال آلمان نیز در این نشست با ابراز خرسندی از روند همکاری با سازمان آموزش فنی و حرفه ای ایران، هدف از سفر به کشورمان را آشنایی با تمام سطوح آموزشی جمهوری اسلامی دانست و گفت: قصد داریم مطالعات خود را در مورد نظام آموزشی ایران تعمیق دهیم.


خبرنگار ایرنا نوشت: وی هدفمند سازی برنامه ها را مورد تاکید قرار داد و افزود: هدف این کارگاه آموزشی باید توسعه روابط مبتنی بر تجربیات گذشته و با نگاه به آینده باشد.' شوته ' افزود: جمهوری فدرال آلمان برای سال 2025 اهداف مشخصی را برای خود تعیین کرده و امیدوار است فرصت همکاری با ایران زمینه دستیابی به برخی از این اهداف را مهیا سازد .


طبق این توافق نامه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و وزارت آموزش و پژوهش جمهوری فدرال آلمان با همکاری یکدیگر یک کارگاه آموزشی در آذرماه امسال برگزار می کنند.هدف از این کارگاه تقویت درک متقابل از نظام آموزش فنی و حرفه ای ایران و آلمان است و مقرر شده یک تور مطالعاتی توسط اداره آموزش فنی و حرفه ای درآلمان برای پیگیری نتایج حاصل از کارگاه مزبور سازماندهی شود .


در پایان این مراسم توافقنامه همکاری میان محمد امین سازگار نژاد، رییس سازمان فنی و حرفه ای کشور با برنارد شوته معاون وزیر آموزش و تحقیقات جمهوری فدرال آلمان برای برگزاری یک کارگاه آموزشی توافق نامه همکاری امضا شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :