موضوعات ‌مرتبط: فناوری شرکت ها

a/102199 :کد

سامسونگ به پرداخت جریمه محکوم شد

سامسونگ به پرداخت ۱۱۹.۶ میلیون دلاری به کمپانی اپل محکوم شد

  یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ — ۰۱:۳۱
تعداد بازدید : ۳۲۴   
 تحلیل ایران -سامسونگ به پرداخت ۱۱۹.۶ میلیون دلاری به کمپانی اپل محکوم شد

شکایاتی که در آن، یکی از طرفین به پرداخت جریمه ای نسبتاً سنگین متهم خواهد شد.

 

شکایاتی که در آن، یکی از طرفین به پرداخت جریمه ای نسبتاً سنگین متهم خواهد شد.

 

به گزارش تحلیل ایران  دعواهای حقوقی میان کمپانی های بزرگ دنیا بر سر نوآوری و رعایت نکردن حقوق یکدیگر، همواره در تمامی حوزه ها مطرح بوده و دنیای تکنولوژی نیز از این قاعده مستثتی نیست به طوری که سالهاست شرکت های سامسونگ و اپل که در حال حاضر، به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکنندگان گوشی های هوشمند در جهان محسوب می شوند، بر سر نقض اختراعات ثبت شده و یا همان پتنت ها، از یکدیگر به دادگاه ها شکایت می کنند.

 

شکایاتی که در آن، یکی از طرفین به پرداخت جریمه ای نسبتاً سنگین متهم خواهد شد. در همین رابطه، به تازگی شرکت اپل توانست باری دیگر نقض پتنت هایی همچون قابلیت Slide-to- Lock، AutoCorrect و ویژگی لینک سریع توسط سامسونگ را برای دادگاه اثبات کند.

 

بر این اساس، دادگاه تجدید نظر سامسونگ را به دلیل کپی کردن برخی ویژگی ها و متد های مورد استفاده در گوشی های آیفون اپل، به پرداخت جریمه 119.6 میلیون دلاری محکوم کرد.

 

جالب است بدانید که این شکایت برای اولین بار در سال 2011 مطرح شد که در آن اپل، چشم بادامی ها را به عدم رعایت حق ثبت 10 پتنت در برخی گوشی های این شرکت متهم کرده بود.

 

همچنین، این رای یعنی پرداخت جریمه 119.6 میلیون دلاری توسط دادگاهی متشکل از سه قاضی در ماه فوریه سال جاری میلادی صادر شد که پس از درخواست سامسونگ به دادگاه تجدیدنظر رفت که این دادگاه نیز سامسونگ را محکوم کرد.

 

تابناک نوشت: بی تردید، مناقشات حقوقی میان کمپانی های بزرگ دنیا و بویژه اپل و سامسونگ، با این رای به پایان نخواهد رسید و قطعاً در آینده ای نه چندان دور، شاهد انتشار خبرهایی از این دست یعنی در خصوص رعایت نکردن حق ثبت اخترع و به تبع، محکومیت به پرداخت جریمه خواهیم بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :