موضوعات ‌مرتبط: سیاسی احزاب

a/102269 :کد

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی:

حریم شعائر کربلا و عاشورا در بازی ایران و کره جنوبی حفظ شود

  یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ — ۱۲:۴۳
تعداد بازدید : ۲۲۸   
 تحلیل ایران -حریم شعائر کربلا و عاشورا در بازی ایران و کره جنوبی حفظ شود

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: حریم شعائر کربلا و عاشورا باید در استادیوم آزادی حفظ و برنامه‌ریزی دقیق شده و اقداماتی موجب تکدر خاطر ملت ایران انجام نشود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در مورد برگزاری بازی فوتبال ایران و کره جنوبی در شب عاشورا گفت: حریم شعائر کربلا و عاشورا باید در استادیوم آزادی حفظ و برنامه‌ریزی دقیق شده و اقداماتی موجب تکدر خاطر ملت ایران انجام نشود.

 

به گزارش تحلیل ایران ، محمدنبی حبیبی در پایان نشست دبیران این حزب در مورد برگزاری بازی فوتبال ایران و کره جنوبی در شب عاشورا گفت: حریم شعائر کربلا و عاشورا باید در استادیوم آزادی حفظ و برنامه‌ریزی دقیق شده و اقداماتی موجب تکدر خاطر ملت ایران انجام نشود.


دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: آیا واقعا مسئولان وزارت ورزش نباید از قبل پیش بینی می کردند و حساسیت های جمهوری اسلامی ایران را به طرف مقابل انتقال می دادند.


وی ادامه داد: مگر زمان و ساعت برگزاری مسابقه فوتبال وحی منزل است که از قبل طراحی و برنامه ریزی نتوان کرد.


کارگروه ورزش معاونت مطالعات برنامه ریزی حزب مؤتلفه اسلامی نیز چهارشنبه گذشته در بیانیه ای اتفاقات پیرامون بازی فوتبال ایران و کره جنوبی در چهارچوب بازی های مقدماتی جام جهانی را بررسی و راهکارهایی برای پیشگیری از حرمت شکنی یا به وجود آمدن حواشی ناگوار ناشی از آن پیشنهاد کرد.


**مجلس پاسخ دهد که حقوق های غیرقانونی با دستور چه کسی پرداخت می شده است؟

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی همچنین در پاسخ به سوالی در مورد گزارش کمیسیون اصل 90 مجلس و دیوان محاسبات در مورد حقوق های غیر قانونی تصریح کرد: رییس دیوان محاسبات در گزارش خود می گوید از سال 92 پرونده های حقوق های نامتعارف در این دیوان مطرح بوده است اما حتی اشاره به یک رأی و حکم در مورد غارتگران بیت المال نمی کند.


حبیبی افزود: رسانه ها از اوایل بهار نمونه هایی از پرداخت های غیرقانونی را در صفحات اول خود باذکر نام و نوع تخلف منتشر کردند اما رییس دیوان محاسبات از آن زمان تا کنون که بیش از پنج ماه می گذرد حتی یک مورد برکناری و مجازات مدیران حقوق های نامتعارف را در گزارش خود ذکر نکردند. افکار عمومی رأی خود را در این مورد داده اند و لازم است نهادهای نظارتی در این مورد ساکت نباشند.


وی ادامه داد: کمیسیون اصل 90 و دیوان محاسبات یک نهاد خبری نیستند که آمار بدهند اینها چند نفر بودند و نوع تخلف آنها چه بوده است. مردم که خودشان این مسائل را می دانند. مردم می خواهند بدانند مجازات آنها چه بوده است و مجلس با این پدیده انحرافی چگونه برخورد می کند.


دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: حقوق های نجومی یا قانونی بوده است یا غیرقانونی، مجلس باید با شجاعت به افکار عمومی پاسخ دهد که حقوق های غیرقانونی بر خلاف قوانین و مقررات با دستور چه کسی پرداخت می شده است؟


نسیم آنلاین نوشت:حبیبی همچنین به برگزاری کنسرت در قم با حواشی آن اشاره کرد و گفت: برخی بر اساس محاسبات غلط می خواهند دوقطبی های کاذب ایجاد کنند تا در انتخابات بهره آن را ببرند.


وی تصریح کرد: برخی استراتژیست های دوم خردادی در پی دوقطبی های کاذب و تخریبی هستند و نمی خواهند دو قطبی کارآمدی و عدم کارآمدی برای انتخابات شکل بگیرد تا مردم به انتخاب احسن برسند.


دبیرکل حزب موتلفه اسلامی خاطرنشان کرد: من به مسئولان دولتی انذار می دهم آنها بخاطر منافع گروهی و شخصی خود طوری نشود که حتی با نظرات مراجع عظام تقلید و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم مخالفت کنند.


** تشکر از رییس مجلس و وزیر امور خارجه به دلیل ملاقات نکردن با وزیر اقتصاد آلمان

حبیبی همچنین درپاسخ به سوالی در مورد اظهارات موهن وزیر اقتصاد آلمان که عادی سازی روابط با تهران را منوط به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی دانسته بود، اظهارداشت: واقعاً دیپلماسی خارجی ما را چه می شود در طول سال های پس از انقلاب هیچ دولت اروپایی جرأت نمی کرد چنین شرطی را برای روابط مطرح کند.


وی افزود: من از آیت الله آملی لاریجانی تشکر می کنم که گفت اگر جای دولت بودم اجازه ورود وزیر اقتصاد آلمان را نمی دادم. همچنین از رییس مجلس و وزیر امور خارجه تشکر می کنم که حاضر نشدند با او ملاقات کنند.


دبیرکل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: هدف از قیام کربلا بسط گفتمان امر به معروف جهانی و نهی از منکر جهانی است. وجود اسرائیل و دولت آمریکا دو منکر بزرگ است و ما نباید زیر ستم استبداد جهانی برویم و پاسخی درخور به این مواضع موهن ندهیم.


دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در ادامه به مصاحبه وزیر اطلاعات که گفته بود مدیران دو تابعیتی باید یکی را انتخاب کنند اشاره کرد و گفت: من متأسف هستم چرا مدیر دو تابعیتی در دولت وجود دارد. طبق اطلاعات موجود مدیران دو تابعیتی باید مطابق سوگندی که خورده اند به تابعیت اول خود پایبند نباشند و طبق قوانین تابعیت دوم عمل کنند.


حبیبی با یادآوری فرار خاوری به کانادا اظهارداشت: خاوری یک نمونه از مدیران دو تابعیتی است او به مردم و کشور خود خیانت کرد و اکنون در کانادا به راحتی زندگی می کند.


وی ادامه داد: مجلس باید در مورد مدیران دو تابعیتی در مسوولیت های موثر اقدام جدی کند و براساس نظارت نمایندگان عمل و در صورت عدم تمکین برای برکناری آ نها اقدام کند. به هرصورت ضروری است مدیران دو تابعیتی در دولت مسوولیت نداشته باشند نه اینکه به آنها اخطار داده شود.


دبیرکل حزب موتلفه اسلامی همچنین درمورد پایان یافتن مأموریت بان کی مون دبیر کل سازمان ملل گفت: بان کی مون در مدت مأموریت خود استقلال سازمان ملل را لگد مال کرد و از حقوق ملت ها دفاع نکرد. او فقط حقوق دولتهای آمریکا و اروپایی را در مصاف علیه مظلومان جهان به ویژه ایران مدنطر داشت.


وی ادامه داد: بدترین اقدام بان کی مون نادیده گرفتن جنایات سعودی ها در یمن بود که محکومیت کشتار کودکان را توسط سازمان ملل بخاط دلارهای سعودی نادیده گرفت. بان کی مون در دوران تاریک دبیرکلی خود به جنایات سعودی در منا، جنایات در نیجریه در پایمال شدن حقوق ملت بحرین، فلسطین، سوریه ، عراق و میانمار چشم بربست و آبرویی برای سازمان ملل باقی نگذاشت.


وی به تحولات عراق و سوریه نیز اشاره کرد و اظهارداشت: آمریکایی ها ثابت کرده اند اراده ای برای مبارزه با تروریسم در عراق و سوریه ندارند، بلکه از تروریست های داعش و مشابه آنها حمایت می کنند تا کشورهای اسلامی را ویران سازند و سرنوشت محتوم سقوط آمریکا و صهیونیسم را به تاخیر بیاندازند.


دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با تجلیل از مواضع روسیه در قبال بحران سوریه اظهار امیدواری کرد: مسکو به قراردادهای راهبردی خود در منطقه پایبند بماند و از منافع قاره آسیا و ملت های شرق حمایت کند.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :