موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/102276 :کد

دکتر رضایی :

برگزاری جلسه شورای راهبردی ورزش با حضور محسن رضایی

  یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ — ۱۴:۱۰
تعداد بازدید : ۲۱۰   
 تحلیل ایران -برگزاری جلسه شورای راهبردی ورزش با حضور محسن رضایی

جلسه شورای راهبردی ورزش با حضور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد.

جلسه شورای راهبردی ورزش با حضور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد.


به گزارش تحلیل ایران، محسن رضایی در این نشست ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و تشکر از اعضای این شورا گفت: حدود 15 سال است که مجمع کمیته ورزش و حدود 10 است که شورای راهبردی ورزش را تشکیل داده است و بحث‌های بسیار زیادی توسط دوستان دنبال شده است. امروز در حال کسب نتایجی هستیم، مسائل ورزش در سطح کلان ناشناخته نیستند و برای نخبگان ورزش و مسئولین کشور، شناخته شده است و بحث‌ها به میزان کافی صورت گرفته است و تحقیقات خوبی در سطح کلان صورت گرفته است.


وی افزود: در سطح خرد و متوسط ما تقریباً یک راه طولانی در پیش داریم.برای اولین بار در سیاست‌های کلان برنامه ششم، بندی درباره ورزش آورده شده است. در حال حاضر قانون برنامه ششم در حال آماده شدن می‌باشد و می‌توان در چند حکم خوبی که شماها پیشنهاد می‌کنید و رایزنی که با دیگر دوستان مجلس و دولت هم خواهیم داشت، این احکام در برنامه ششم گنجانده شود و کم کم برویم به سمتی که مشکلات ورزش کشور حل شود.


دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: چند نکته هست که می‌خواهم تأکید کنم، نخست اینکه به نظر من در ورزش دو یا سه مشکل و آسیب ریشه‌ای داریم که می‌بایست بصورت دست جمعی حل شود. یکی جایگاه ورزش در کشور است.ورزش جایگاه واقعی خودش را در کشور پیدا نکرده است. در کنار مسائل دیگری که ما به آن توجه می‌کنیم و بودجه اختصاص می‌دهیم، ورزش هنوز جایگاه خودش را پیدا نکرده است.


رضایی یادآور شد: یک زمانی دوستان خیلی اصرار می‌کردند که اگر وزارت ورزش درست شود، همه مشکلات حل می‌شود. خب وزارت ورزش هم تشکیل شد. چقدر از مشکلات حل شد؟ بنابراین، نظام جامع ورزش، از ساختار ورزش گرفته تا قوانین و مقررات و حتی قواعدی که برای مثال چگونه یک نفر را برای المپیک انتخاب می‌کنیم، که به نظر بنده حتی قواعد از قوانین و مقررات هم مهم‌تر است. مدیریت ورزش هم باید ثبات داشته باشد.


دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: وقتی از بنده سوال می‌کنند ورزش چه خاصیتی دارد؟ پاسخ بنده این است که ورزش از بسترهایی است که می‌تواند اعتماد به نفس ملی را به کشور ما برگرداند. ما بیش از 300 سال است که اعتماد بنفسمان را از دست داده‌ایم. جدا از بحث سلامت و غیره، جوان ایرانی آن اعتماد بنفس را ندارد. این جوان ایرانی اگر اعتماد بنفس پیدا کند می‌شود مهدی باکری، می‌شود حسین خرازی. ما باید اعتماد بنفس را برگردانیم.


این استاد دانشگاه جامع امام حسین(ع) خاطر نشان کرد: این اعتماد به نفس اگر در ورزش درست شود، هم برای ورزش خوب است هم برای اقتصاد، علم، فرهنگ و هم برای پیشرفت کشور. ما هر قدر سرمایه گذاری در ورزش کنیم تا بتوانیم اعتماد بنفس را در جوان‌ها بارور کنیم، کل کشور بهره‌مند خواهد شد. اگر بخواهیم چنین کاری کنیم، قبول کنید در خود ما ورزشی‌ها هم باید یک تحولی صورت بگیرد.


فارس نوشت:در این جلسه گزارش "عملکرد ایران در المپیک 2016 و بررسی زوایای مختلف آن" توسط کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک و گزارش "عملکرد ایران در پاراالمپیک 2016 و بررسی زوایای مخلتف آن" توسط خسروی وفا رئیس کمیته ملی پارالمپیک ارائه شد. همچنین سردار باران چشمه رئیس تربیت بدنی بدنی ستاد کل نیروهای مسلح، گزارشی از مسابقات والیبال ارتش‌های جهان در تهران و رویکرد ستاد کل به مقوله ورزش را ارائه داد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :