موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/102314 :کد

عضو هیئت ملی مذاکره‌کننده یمن

مردم یمن برای گرفتن انتقام خون بی‌گناهان به ارتش پیوستند

  یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ — ۲۰:۰۳
تعداد بازدید : ۲۸۰   
 تحلیل ایران -مردم یمن برای گرفتن انتقام خون بی‌گناهان به ارتش پیوستند

یکی از مدیران شبکه المسیره یمن و عضو هیئت ملی مذاکره‌کننده یمن در گفتگوهای صلح کویت تأکید کرد که بر اثر جنایت سعودی‌ها در صنعا تعداد زیادی از مردم یمن برای گرفتن انتقام خون بی‌گناهان به ارتش پیوستند.

 

یکی از مدیران شبکه المسیره یمن و عضو هیئت ملی مذاکره‌کننده یمن در گفتگوهای صلح کویت تأکید کرد که بر اثر جنایت سعودی‌ها در صنعا تعداد زیادی از مردم یمن برای گرفتن انتقام خون بی‌گناهان به ارتش و کمیته‌های مردمی پیوستند.

 
 

به گزارش تحلیل ایران، "حمید رزق" یکی از مدیران شبکه المسیره یمن و عضو هیئت ملی مذاکره کننده یمن در گفتگوهای صلح کویت هدف قرار گرفتن مجلس عزاداری در صنعا توسط سعودی‌ها را جنایتی بی‌سابقه در تاریخ منطقه دانست و در این باره گفت: جنایتی که در صنعا روی داد در تاریخ شبه‌جزیره عربستان و در سراسر پهنه کشورهای عربی بی‌سابقه بوده است و می‌توانم بگویم تنها حادثه مشابه آن هدف قرار داده شدن عراقی‌ها در عامریه به‌دست نیروهای آمریکایی بود. هدف قرار دادن مردم بی‌گناه و شهروندان عادی که در یک مراسم عزاداری حاضر شده بودند به هیچ عنوان نمی‌تواند قدرت و دست برتر داشتن سعودی‌ها را نشان دهد بلکه این جنایت میزان دستپاچگی، ورشکستگی و سقوط آل‌سعود را نشان می‌دهد.


او تأکید کرد: سعودی‌ها می‌خواهند با این جنایت‌ها بر شکست‌ها و ناکامی‌ها و ترس خود در میدان نبرد سرپوش بگذارند و به‌نوعی این ناکامی‌ها را به این شیوه جبران کنند، این جنایت پرده از چهره واقعی سعودی‌ها برمی‌دارد و تمام تلاش‌های آنان برای مخفی کردن چهره واقعی‌شان را به شکست می‌کشاند.


وی در همین خصوص ادامه داد: سعودی‌ها تلاش می‌کنند خود را مسلمان معرفی کنند، اما این سؤال را مطرح می‌کنم: آیا مسلمانان دست به چنین جنایتی می زنند؟ آیا هیچ یک از اعراب دست به چنین جنایتی علیه برادران خود می‌زند؟ آنان با تبلیغاتشان می‌خواهند بگویند "ما انسان هستیم" اما این سؤال را مطرح می‌کنم: آیا انسانی که دارای احساسات و شعور است دست به چنین جنایت بزرگی می‌زند؟


جنایت صنعا باعث سقوط عربستان و جامعه جهانی شد

حمید رزق سخنان خود را ادامه داد و گفت: سعودی‌ها مدعی هستند که تنها برای مصلحت یمن و بازگرداندن مشروعیت وارد جنگ یمن شده‌اند، آیا این مشروعیت است؟ آیا این دموکراسی و دفاع از یمن و کمک به یمنی‌ها است؟ بنابراین تمام معانی و شعارهایی که سعودی‌ها عنوان می‌کردند همراه با این جنایت از بین رفتند. این جنایت نه‌تنها باعث سقوط عربستان بلکه باعث سقوط جامعه جهانی منافق شد که بر جنایت‌ها و کشتار سعودی‌ها در یمن سرپوش می‌گذارد.


جنایت صنعا باعث پیوستن تعدادی زیادی از مردم به ارتش و کمیته‌های مردمی شد

خبرنگار تسنیم نوشت: این مقام یمنی با تأکید بر بیشتر شدن اراده ملت یمن برای ایستادگی در برابر دشمن سعودی خود گفت: این جنایت باعث سرشکستگی یمنی‌ها نشد بلکه باعث شد تعداد زیادی از جوانان یمنی برای گرفتن انتقام خونهای پاکی که به زمین ریخته شد به ارتش و کمیته‌های مردمی بپیوندند، یمنی‌ها به این عقیده رسیده‌اند که نمی‌توانیم در سایه این دشمن که علیه ملت و امنیت  مستقل ما تصمیم می‌گیرد و دسیسه‌چینی می‌کند با عزت و کرامت زندگی کنیم از این رو می‌خواهیم به این دشمن درس‌های زیادی بدهیم.


کشته‌شدن 25 نظامی سعودی اولین پاسخ یمنی‌ها

حمید رزق از آغاز پاسخ یمنی‌ها به کشتار صدها غیرنظامی در یک مراسم عزاداری خبر داد و گفت: یمنی‌ها در اولین پاسخ به جنایت سعودی‌ها در یمن صبح امروز بیش از 25 نظامی و درجه‌دار سعودی‌ها در استان جیزان در جنوب عربستان را کشتند. کشته شدن این افراد به‌دست نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن تنها پاسخ اولیه به جنایت آمریکایی اسرائیلی سعودی وهابی علیه ملت یمن بود.


وی تأکید کرد: این تنها یک پاسخ اولیه به این جنایت سعودی‌ها بود و پاسخ ملت یمن ادامه‌دار خواهد بود و به‌امید خدا به‌زودی خبرهای مسرت‌بخشی در این زمینه خواهیم شنید.او در بخش دیگری از سخنان خود آمار شهدا و زخمی‌های حمله به مراسم عزاداری در صنعا را این‌گونه اعلام کرد: اکنون 150 شهید توسط خانواده‌هایشان شناسایی شده‌اند اما صدها نفر دیگر مفقود الاثر شده‌اند و اجسادشان تکه تکه شده و یا بر اثر سوختگی شدید قابل شناسایی نیست، بسیاری از مردم همچنان به‌دنبال اعضای خانواده خود که مفقود الاثر هستند، می‌گردند. بیش از پانصد نفر نیز بر اثر این جنایت زخمی شده‌اند و وضعیت بسیاری از آنان وخیم است، این درحالی است که بیمارستان‌های ما به‌دلیل محاصره کشور با کمبود شدید دارو و تجهیزات روبه‌رو هستند.


وی ادامه داد: "عبدالقادر الهلال" شهردار صنعا یکی از سرشناس‌ترین شهدای حادثه حمله به مجلس عزاداری است، او شخصیتی است که همواره تلاش می‌کرد تا رابط تمام جریان‌های سیاسی یمن باشد و جهتگیری خاصی نداشته باشد با وجود این، سعودی‌ها او را هدف قرار دادند. دشمن نمی‌خواهد هیچ یک از یمنی‌ها نقش میانه‌رو را داشته باشند بلکه قصد دارد تنها تندروها که دیگران را تکفیر می‌کنند و جنایت‌ها و وحشی‌گری‌های سعودی‌ها را توجیه می‌کنند باقی بمانند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :