موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی انتظامی

a/102315 :کد

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی

آماده‌باش ماموران پلیس برای تامین امنیت ترافیکی درایام عزاداری

  یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ — ۲۰:۱۶
تعداد بازدید : ۳۹۳   
 تحلیل ایران -آماده‌باش ماموران پلیس برای تامین امنیت ترافیکی درایام عزاداری

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت از آماده‌باش صددرصدی ماموران این پلیس برای تامین امنیت ترافیکی در ایام عزاداری عاشورا و تاسوعا خبر داد.

 

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت از آماده‌باش صددرصدی ماموران این پلیس برای تامین امنیت ترافیکی در ایام عزاداری عاشورا و تاسوعا خبر داد.

 
 
به گزارش تحلیل ایران، سید تیمور حسینی درباره تمهیدات ترافیکی پلیس در روزهای پایانی دهه اول محرم گفت: برابر سال‌های گذشته در محرم امسال نیز پلیس راهور برنامه ویژه‌ای برای پوشش ترافیکی معابر در ایام عزاداری‌های ماه محرم و به ویژه‌ روزهای عاشورا و تاسوعا دارد.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین هدف پلیس تامین امنیت تردد شهروندان و عزاداران است، ادامه داد: با توجه به حرکت دسته‌جات عزاداری در معابر لازم بود تمهیدات خاصی در نظر گرفته شود که تدابیر لازم در این خصوص اندیشیده شده است تا هم ایمنی افراد حاضر در دسته‌جات تامین شود و هم امکان تردد خودروها در معابر وجود داشته باشد.

ایسنا نوشت: حسینی درباره اینکه آیا پلیس در روزهای تاسوعا و عاشورا ممنوعیت تردد در برخی مسیرها را اعمال می‌کند یا خیر؟ نیز گفت: ما نمی‌توانیم مسیری را به طور کامل مسدود کنیم چراکه در هر ساعت از شبانه‌روز احتمال تردد خودروهای امدادی وجود دارد اما پیش‌بینی می‌کنیم که در روزهای تاسوعا و عاشورا با توجه به ازدحام جمعیت در مناطقی همچون منطقه 12 ، انسداد موقت مسیر برای خودروهای عادی انجام شود.
 
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان اینکه ماموران پلیس راهور در این ایام در آماده‌باش کامل هستند، گفت: شهروندان نیز باید همکاری‌های لازم را با پلیس داشته باشند، توصیه ما این است که عزاداری‌ها به شکل محلی برگزار شده و شهروندان از رفت‌وآمدهای غیرضروری در سطح شهر خودداری کنند.


استقرار پلیس در اطراف مراکز  پرتجمع
 
 
وی با بیان اینکه مراکز پر تجمع نیز شناسایی شده و ماموران پلیس در آن استقرار خواهند داشت، گفت: عوامل راهور در مناطقی همچون امامزاده صالح، حرم حضرت عبدالعظیم، امامزاده حسن، حسینه چیذر، مسجد ارک، بازار تهران و... مستقر خواهند بود.

حسینی درباره اینکه آیا با تخلفات رانندگی در این ایام نیز برخورد خواهد شد، اظهارکرد: هدف ما به هیچ عنوان برخورد نیست، بلکه هدف تامین امنیت ترافیکی و سهولت در تردد با جلب مشارکت مردم است، از این رو از تمام شهروندان می‌خواهم که با پلیس همکاری‌های لازم را داشته باشند.

رییس پلیس راهور پایتخت درباره خودروهای گل‌مال شده و نقاشی شده نیز گفت: توصیه ما این است که با توجه به اینکه این اقدام سبب کاهش دید راننده می‌شود از انجام آن پرهیز شود، اما اگر این اقدام سبب مخدوش شدن پلاک شود، پلیس حتما با آن برخورد خواهد کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :