موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/102331 :کد

امیرعبداللهیان

تهران هزینه های سنگینی برای تامین ثبات و امنیت بر دوش می کشد

  یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ — ۲۲:۰۵
تعداد بازدید : ۲۴۶   
 تحلیل ایران -تهران هزینه های سنگینی برای تامین ثبات و امنیت بر دوش می کشد

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل با بیان اینکه امنیت موجود در ایران در کنار امنیت کل کشورهای منطقه مورد توجه ما است گفت: تهران هزینه های سنگینی را برای تامین ثبات دارد.

 

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل با بیان اینکه امنیت موجود در ایران در کنار امنیت کل کشورهای منطقه مورد توجه ما است گفت: تهران هزینه های سنگینی را برای تامین ثبات و امنیت منطقه بر دوش می کشد.

 

به گزارش تحلیل ایران، حسین امیرعبداللهیان امروز- یکشنبه- در دیدار «اونگ کنگ یونگ» فرستاده عالی رئیس مجلس سنگاپور در تهران با بیان این مطلب افزود: امنیت در جمهوری اسلامی ایران می تواند به عنوان الگویی از امنیت پایدار برای سایر کشورهای موجود در منطقه مدنظر باشد.


دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل با بیان اینکه گسترش رفت و آمدها میان ایران و سنگاپور عامل موثری در راستای ایجاد درک و تفاهم متقابل و شناخت ظرفیت های بالقوه و وجوه مشترک دو کشور است، ادامه داد: تقویت روابط ایران و سنگاپور به عنوان دو کشور مهم و تاثیرگذار به نفع دو ملت و دو کشور خواهد بود.


ایرنا نوشت: امیرعبداللهیان همچنین در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه خوب مناسبات ایران و سنگاپور، بر ضرورت توسعه و گسترش روابط فیمابین در تمامی زمینه ها اعم از اقتصادی، تجاری، سیاسی و فرهنگی تاکید کرد.


وی با ابلاغ سلام های گرم رئیس مجلس شورای اسلامی به همتای سنگاپوری خود افزود: مجلس شورای اسلامی و به ویژه کمیسیون های تخصصی مجلس آمادگی هرگونه همکاری برای کمک به توسعه مناسبات دو کشور در تمامی زمینه ها را دارند.


امیرعبداللهیان با تشریح برخی تحولات منطقه و با تاکید بر ضرورت مبارزه با تروریسم و همچنین ضرورت یافتن راه حل سیاسی برای مشکلات منطقه اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران همواره تاکید کرده صرفا راه حل سیاسی مبتنی بر اراده مردم مقبول است.


** ایران در منطقه غرب آسیا جایگاه بسیار مهمی دارد
«اونگ کنگ یونگ» فرستاده عالی رئیس مجلس سنگاپور نیز در این دیدار با اشاره به روند رو به رشد همکاری های ایران و سنگاپور گفت: آنچه برای سنگاپور مهم است روابط دو کشور براساس احترام و درک متقابل و منافع مشترک است و در همین راستا سنگاپور از همکاری با ایران در عرصه های مختلف استقبال می کند.وی افزود: ایران در منطقه غرب آسیا جایگاه بسیار مهمی دارد و بازار بزرگ ایران نگاه ها را متوجه این کشور کرده است.


سفیر آکردیته سنگاپور تصریح کرد: سنگاپور علاقه مند به گسترش روابط دوجانبه و ارتقای سطح مناسبات با جمهوری اسلامی ایران است و در همین زمینه استفاده بهتر از ظرفیت های موجود بین دو کشور را خواستار شد.


وی در پایان دعوتنامه رسمی رئیس مجلس نمایندگان سنگاپور به منظور انجام سفر رئیس مجلس شورای اسلامی به این کشور را تسلیم کرد و بر اهمیت رفت و آمدهای پارلمانی میان دو کشور در سطوح مختلف تاکید کرد.
به گزارش خانه ملت، در دیدار دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی و «اونگ کنگ یونگ» فرستاده عالی رئیس مجلس سنگاپور، انصاری سفیر جمهوری اسلامی ایران در سنگاپور نیز حضور داشت.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :