موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/102340 :کد

سخنگوی وزارت بهداشت یمن

تازه ترین آمار به دست آمده از قربانیان حمله سعودی به صنعا

  یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ — ۲۲:۳۳
تعداد بازدید : ۲۰۵   
 تحلیل ایران -تازه ترین آمار به دست آمده از قربانیان حمله سعودی به صنعا

سخنگوی وزارت بهداشت یمن امروز /یکشنبه/ در تازه ترین آمار به دست آمده از قربانیان حمله دیروز ائتلاف سعودی به صنعا پایتخت یمن اعلام کرد که در جریان این حمله ۱۱۰ غیرنظامی کشته شده اند.

 

سخنگوی وزارت بهداشت یمن امروز /یکشنبه/ در تازه ترین آمار به دست آمده از قربانیان حمله دیروز ائتلاف سعودی به صنعا پایتخت یمن اعلام کرد که در جریان این حمله 110 غیرنظامی کشته شده، 610 تن مجروح و 150تن دیگر نیز مفقود شدند.

 

به گزارش تحلیل ایران، پایگاه خبری یمنی پرس با اعلام این خبر افزود که حال بسیاری از زخمی های این حادثه وخیم گزارش بوده و احتمال افزایش تعداد کشته شدگان نیز وجود دارد.این در حالی است که جورج خوری رئیس دفتر سازمان ملل برای هماهنگی امور انسانی در یمن خواستار تحقیق فوری وشفاف درباره جنایت بزرگ صنعا و توقف فوری جنگ در این کشور شد.


حمله سنگین ائتلاف سعودی به یمن که تنها قربانیان آن غیر نظامیان بودند با واکنش های شدید عربی - بین المللی روبه رو شده است. عراق، سوریه، تونس و گروه های فلسطینی از جمله طرف هایی هستند که حمله وحشیانه عربستان به یمن را محکوم کردند.


عبد القادر هلال شهردار صنعا نیز در جریان حمله گذشته عربستان به صنعا کشته شد.هزاران نفر از شهروندان یمنی صبح امروز با تجمع در مقابل مقر سازمان ملل در صنعا خشم خود را از کشتار مراسم بزرگ صنعا و تداوم تجاوزهای عربستان به یمن اعلام کردند. 


ایرنا نوشت: تاکنون در جریان حملات ائتلاف سعودی به یمن، غیر نظامیان بسیاری جان باخته اند، زیرساختهای فقیرترین کشور منطقه آسیب جدی دیده و زمینه رشد گروههای تکفیری همچون القاعده و داعش در این کشور فراهم شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :