موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/102355 :کد

وهابیت

وهابیت از چارچوب مسلمات اسلام خارج شده است

  دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ — ۰۰:۳۰
تعداد بازدید : ۲۱۸   
 تحلیل ایران -وهابیت از چارچوب مسلمات اسلام خارج شده است

دبیرکل مجمع تقریب بین مذاهب اسلامی، تأکید کرد که وهابیت از موضوعات مسلم اسلام خارج و به وسیلۀ ایجاد فتنه بین مذاهب اسلامی تبدیل شده است.

دبیرکل مجمع تقریب بین مذاهب اسلامی، تأکید کرد که وهابیت از موضوعات مسلم اسلام خارج و به وسیلۀ ایجاد فتنه بین مذاهب اسلامی تبدیل شده است.

 

به گزارش تحلیل ایران ، آیت الله محسن اراکی تأکید کرد که مجمع تقریب بین مذاهب اسلامی دستاوردهای بزرگی داشته و اولین اقدام این مرکز، نشر رویکرد تقریب است. وی خاطرنشان کرد این رویکرد از جمهوری اسلامی ایران و به دست امام خامنه ای و پیش از ایشان امام خمینی (ره) آغاز شد. او افزود که اکنون امت اسلام در مرحلۀ عقب نشینی گفتمان تفرقه انگیزی و غلبۀ گفتمان تقریب است.


العالم نوشت : آیت الله اراکی دربارۀ اشاعۀ اوهام پیرامون مذهب اهل بیت (ع) خاطرنشان کرد که منبع این اوهام الازهر و سایر دانشگاه های اسلامی نیستند، بلکه وهابیت است، به ویژه اینکه علمای بزرگ الازهر تصریح کرده اند که مسلمانان می توانند به فقه جعفری نیز مانند فقه چهار مذهب اهل سنت عمل کنند. وی تأکید کرد که اهل بیت (ع)، ضمانت حل اختلافات و محوری هستند که امت حول آنان اجتماع می کند. اراکی در بخش دیگری از سخنانش نیز با تأکید بر اینکه اگر تمام مسلمانان، از هر مذهبی، مدیون امام حسین و خون او هستند، گفت اگر انقلاب امام حسین علیه السلام نبود اسلام، سنت پیامبر و قرآن از بین می رفت.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :