موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/102357 :کد

کشتار یمن

جامعه جهانی بایداقدام ویژه ای نسبت به کشتار دریمن داشته باشد

  دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ — ۰۰:۵۴
تعداد بازدید : ۲۰۵   
 تحلیل ایران -جامعه جهانی بایداقدام ویژه ای نسبت به کشتار دریمن داشته باشد

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه با دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا با اشاره به کشتار اخیر مردم یمن در مراسم عزاداری گفت: جامعه جهانی باید به تداوم کشتار مردم بی پناه در یمن توجه کند.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه با دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا با اشاره به کشتار اخیر مردم یمن در مراسم عزاداری گفت: جامعه جهانی باید به تداوم کشتار مردم بی پناه در یمن توجه کند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، حسین جابری انصاری معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه که برای رایزنی پیرامون بحران یمن و سوریه به بروکسل سفر کرده است در دیدار با هلگا اشمید دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا، پیرامون بحران جاری و شرایط وخیم انسانی در این دو کشور گفت وگو کرد.


جابری انصاری با تاکید بر ضرورت توجه جامعه جهانی به تدوام کشتار وحشیانه مردم بی پناه یمن در جنگ تحمیل شده از سوی عربستان، بمباران دیروز صنعا و کشته و مجروح شدن صدها تن از مردم بی گناه یمن را نماد سیاست عقیم و شکست خورده ریاض در یمن و منطقه خواند و افزود: نباید با فجایع انسانی برخورد دوگانه داشت و به دلیل آن که کشتار مردم مظلوم و بی دفاع یمن از بعد امنیتی و آوارگان تبعات فوری مستقیمی برای اتحادیه اروپا ندارد، آن را مورد کم توجهی یا بی توجهی قرار داد.


جابری انصاری تنها راه پایان بحران سوریه را راه حل سیاسی دانست و اضافه کرد: موفقیت راه حل سیاسی نیازمند همراهی غالب بازیگران موثر خارجی با حل سیاسی، توافق پیرامون اصول کلی حل و فصل بحران، و انجام گفتگوهای جدی سوری سوری است تا مردم سوریه بتوانند آینده کشورشان را خود تعیین کنند.


جابری انصاری با اشاره به سرعت و پیچیدگی تحولات سوریه و یمن بر ضرورت ارائه راه حل های ابتکاری برای خروج از وضعیت جاری تاکید کرد.


دو طرف در این گفت وگو بر ضرورت پیگیری و توجه همزمان به سه موضوع انسانی، سیاسی و امنیتی در بحران سوریه تاکید کردند.


ایرنا نوشت : هلگا اشمید با ابراز تاسف از حمله روز گذشته به تجمع مردمی در یک مراسم عزا در یمن اظهار کرد: اتحادیه اروپا با انتشار بیانیه ای حمله دیروز علیه غیر نظامیان یمنی را محکوم کرده است.

 

وی با تشکر از حمایت های جمهوری اسلامی ایران خواستار تداوم و تقویت همکاری های اتحادیه اروپا و ایران در زمینه تسهیل ارسال کمک های بشردوستانه به مناطق درگیری در سوریه شد.


اشمید اضافه کرد: با دیدگاه ایران مبنی بر این که بحران سوریه راه حل نظامی ندارد و همه باید کمک کنند تا راه حل سیاسی شکل بگیرد، موافقیم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :