موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/102377 :کد

حملات هوایی مرگبار یمن

استیفن دیون : خواستار تحقیق در مورد حملات هوایی مرگبار یمن شد

  دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ — ۱۳:۰۰
تعداد بازدید : ۳۱۸   
 تحلیل ایران -استیفن دیون : خواستار تحقیق در مورد حملات هوایی مرگبار یمن شد

کانادا خواستار تحقیقات سریع در مورد حملات هوایی عربستان به یمن شد که بیش از ۱۴۰ کشته و ده ها زخمی در جریان مراسم ختم بر جای گذاشت.

کانادا خواستار تحقیقات سریع در مورد حملات هوایی عربستان به یمن شد که بیش از 140 کشته و ده ها زخمی در جریان مراسم ختم بر جای گذاشت.

 

به گزارش تحلیل ایران ، ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی مسبب حملات روز شنبه اعلام شده که یکی از مرگبارترین حملات در یمن از زمان آغاز تهاجم این ائتلاف به یمن محسوب می شود.


 ائتلاف تحت رهبری عربستان که در ابتدا دخالت خود را در حمله تکذیب کرده بود بعدا گفت : سریعا در مورد این حادثه تحقیق خواهد کرد.


استیفن دیون وزیر خارجه کانادا در بیانیه ای در محکومیت این حمله گفت : ائتلاف تحت رهبری سعودی باید اکنون به سمت تحقق هدف خود مبنی بر تحقیق در مورد این حادثه حرکت کند.


وی افزود : کانادا از تمام طرف ها در یمن می خواهد از تشدید خشونت های ناشی از این حادثه پرهیز کنند.


دیون گفت : ' کانادا از تمام طرف ها می خواهد به تعهدات خود تحت قوانین بین المللی حقوق بشر پایبند باشند و خود را نسبت به انجام گفت و گوی سیاسی و ترک مخاصمه پایدار با هدف توقف ضایعه وارده بر غیر نظامیان متعهد بدانند.

 

مهر نوشت: 'از زمان مداخله این ائتلاف در یمن تاکنون بیش از 6700 نفر کشته شدند که اکثر آنان زنان و کودکان و سالخوردگان بودند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :