موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/102402 :کد

بروجردی:

واشنگتن متهم ردیف اول مشکلات اجرایی برجام

  دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ — ۰۹:۵۳
تعداد بازدید : ۱۷۲   
 تحلیل ایران -واشنگتن متهم ردیف اول مشکلات اجرایی برجام

آمانو شکننده بودن برجام را متاثر از بدعهدی آمریکا عنوان کرده است، واشنگتن متهم ردیف اول مشکلات اجرایی برجام است.

 
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آمانو شکننده بودن برجام را متاثر از بدعهدی آمریکا عنوان کرده است، واشنگتن متهم ردیف اول مشکلات اجرایی برجام است.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، علاءالدین بروجردی در گفت و گو با خانه ملت با اشاره به اظهارات اخیر یوکیا آمانو در خصوص شکننده بودن توافق هسته ای، گفت: صحبت های رئیس سازمان بین المللی انرژی اتمی متاثر از عدم اجرای تعهدات آمریکا است، آمریکا متهم ردیف اول مشکلات اجرای برجام شناخته شده و با توجه به تعهد که در زمینه رفع تحریم ها داشته عملا با اعمال نفوذ لابی صهیونیست و مواضع خصمانه دولت آمریکا علیه ملت ایران، این کشور را مانع ارتباط طبیعی بانکی بین جمهوری اسلامی ایران با دنیا می شود.

نماینده مردم بروجرد در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: تصور نمی کنم این سیاست آمریکا، نتیجه ای در بر داشته باشد و  در نهایت واشنگتن ناگزیر خواهد شد به اجرای دقیق برجام عمل کند. مگر اینکه رئیس جمهور آینده آمریکا بخواهد قاعده توافق شده را بر هم بزند، در این صورت مبنا فرمایش مقام معظم رهبری خواهد بود که اگر بخواهند توافق را پاره کند ما به آتش می کشیم.

بروجرودی در این باره که برجام، توافق بین المللی است و رئیس جمهور جدید آمریکا نمی تواند آن را لغو کند، گفت: بر اساس عرف بین المللی چنین کاری ممکن نیست اما وقتی یک کشور می تواند مناطق مسکونی را بمباران کند و انسان های بی گناه را به خاک و خون بکشاند که در حال حاضر آمریکا و عربستان به  عنوان سرسپرده آمریکا در منطقه دو سال در یمن انجام می‌دهد پس می تواند با برجام نیز چنین کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: قاعده و قررات بین الملل اجازه نمی دهد کشورها توافق بین المللی را با تغییر رئیس جمهور لغو کنند اما  آمریکا در جهت منافع خود تمام مقررات را زیر پا می گذارد این شناختی است که همه دنیا از ماهیت آمریکا دارد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :