موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/102423 :کد

درگیری مسلحانه میانمار

کشته شدن ۱۷ مهاجم و پلیس در میانمار

  دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ — ۱۱:۳۷
تعداد بازدید : ۲۶۹   
 تحلیل ایران -کشته شدن ۱۷ مهاجم و پلیس در میانمار

میانمار روز دوشنبه اعلام کرد دستکم ۹ افسر پلیس در حملات متعدد بر روی پست های نگهبانی مرزی در نزدیکی مرز بنگلادش کشته و ۴ نفر دیگر زخمی شدند.

میانمار روز دوشنبه اعلام کرد دستکم 9 افسر پلیس در حملات متعدد بر روی پست های نگهبانی مرزی در نزدیکی مرز بنگلادش کشته و 4 نفر دیگر زخمی شدند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، تارنمای روزنامه 'گلوبال نیو لایت' میانمار روز دوشنبه نوشت: مهاجمان مسلح روز یکشنبه 3 پست مرزی در ایالت 'راخین' را هدف قرار دادند که در نتیجه 9 پلیس کشته و 5 نفر دیگر زخمی شدند.


ژنرال 'زاو وین' رئیس نیروی پلیس میانمار، گفت که 8 مهاجم نیز در این حملات کشته شدند.


وی در نشستی خبری گفت حملات در 3 پست مرزی جداگانه اتفاق افتاد و اجساد 8 مهاجم پیدا شده است. دو حمله کننده نیز زنده دستگیر شدند و یک تفنگ دست ساز همراه با دو گلوله کشف و ضبط شد.


رئیس پلیس ملی میانمار از 8 مهاجم کشته شده به عنوان 'تروریست های شورشی' یاد کرد، اما به اعتقاد مسئولان این 8 نفر وابسته به یک گروه از مسلمانان هستند.


پلیس میانمار اعلام کرد از مهاجمان 62 سلاح و میزان زیادی مهمات بدست آمده است.


در راخین حدود یک میلیون و 100 هزار نفر از مسلمانان قومی روهینگیا زندگی می کنند که از حق شهروندی محروم شده و محدودیت های شدید بر روی حرکات و رفت وآمد آنها اعمال می شود.


میانمار معتقد است این افراد مهاجران غیرقانونی بنگلادش هستند که وارد این کشور شده اند و حق شهروندی ندارند.


ایرنا نوشت : حدود 125 هزار نفر از روهینگیایی های مسلمان از سال 2012 میلادی و پس از خشونت بودایی های تندرو در راخین که براثر آن 100 مسلمان کشته شدند، آواره شده اند.


براساس گزارش پلیس میانمار، حملات روز یکشنبه به ایستگاه های مرزی از ساعت یک و 30 دقیقه بامداد با حمله حدود 90 مهاجم آغاز شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :