موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/102470 :کد

دیدار شمخانی با معاون پوتین

تداوم همکاری‌های راهبردی تهران - مسکو در مبارزه با تروریسم

  دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ — ۲۳:۱۱
تعداد بازدید : ۲۶۸   
 تحلیل ایران -تداوم همکاری‌های راهبردی تهران - مسکو در مبارزه با تروریسم

در جریان دیدار شمخانی با نماینده ویژه پوتین در امور سوریه، بر تداوم همکاری‌های راهبردی میان ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم تاکید شد.

در جریان دیدار شمخانی با نماینده ویژه پوتین در امور سوریه، بر تداوم همکاری‌های راهبردی میان ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم تاکید شد.

 

به گزارش تحلیل ایران، "الکساندر لاورنتی‌اف" نماینده ویژه رئیس جمهور روسيه در امور سوریه که به تهران سفر کرده است ، بعداز ظهر امروز با  علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی وهماهنگ کننده اقدامات سیاسی، نظامی و امنیتی ایران با سوریه و روسیه دیدار و گفتگو کرد.

در جریان این ملاقات آخرین وضعیت امنیتی، سیاسی و میدانی در سوریه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نماینده ویژه رییس جمهور روسیه ،گزارش مبسوطی از روند تقابل و کارشکنی آمریکا و هم پیمانان غربی و منطقه ای این کشور در مسیر مقابله واقعی با تروریسم و روند امداد رسانی به شهروندان تحت محاصره مسلحین درحلب ارایه کرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی نیز در این دیدار با اشاره به انفعال آمریکا و غرب در برابر ابتکار عمل ایران، روسیه، سوریه و جبهه مقاومت در مبارزه با تروریسم اظهار داشت:  تاریخ مصرف نمایش های رسانه ای و سیاسی غرب برای سرپوش گذاردن بر سیاستهای دو گانه آنان در مقابله با تروریسم به پایان رسیده و افکار عمومی جهانیان به بی اعتبار بودن این رویکردها واقف شده است. 

وی سیاست استفاده ابزاری از تروریسم برای پیشبرد اهداف سیاسی را مهمترین چالش آمریکا و غرب در آزمون مبارزه با تروریسم عنوان کرد و اظهار داشت: امروز بدلیل تداوم این سیاست، امنیت کشورهای غربی دستخوش آسیب‌های شکننده ناشی از اقدامات تروریستی و موجب تقویت شبکه تروریسم در اروپا و آمریکا شده است.

نماینده مقام معظم رهبری  توجه به حقوق احاد اقوام و مذاهب و حفظ وحدت سرزمینی و حاکمیتی سوریه در چارچوب دولت منتخب مردم در سوریه را  مورد تاکید قرار داد و افزود:  مهمترین اولویت پیش رو در بحران سوریه ، ریشه کن نمودن تروریسم بدون توجه به وابستگیهای سیاسی و اعتقادی آن و سپس فراهم نمودن زمینه و شرایط لازم به منظور ایجاد فضای امن و سالم انتخاباتی برای مشارکت مردم سوریه درتعیین آینده این کشور است.

وی مداخله نظامی کشورهای خارجی بدون درخواست و موافقت دولت قانونی سوریه را نقض حاکمیت ملی و اقدامی در مسیر پیچیده تر شدن بحران جاری در این کشور عنوان کرد و اظهار داشت: مقابله همه جانبه با تحرکات گسترده برخی کشورها که با مداخله نظامی و یا پشتیبانی از گروههای تروریستی بدنبال بازسازی این شبکه با عناوین جدید و تحمیل اراه خود به مردم سوریه هستند ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

شمخانی ضرورت تقویت و ارتقاء همکاری نزدیک سه کشورایران ، روسیه و سوریه و جریان مقاومت در مبارزه با تروریسم و حامیان آن را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت:  در حالی که نیروهای تروریست حاضر در حلب ،اصلی ترین مانع ارایه کمکهای انسان دوستانه به مردم این شهر هستند مجموعه ابتکارات ارایه شده برای خارج  نمودن  عناصر تروریست از حلب با مخالفت آمریکا و هم پیمانانش مواجه شده است.

میزان نوشت:دبیر شورای عالی امنیت ملی  شعارهای انسان دوستانه آمریکا که عملا موجب گروگان گرفته شدن مردم مظلوم حلب بدست تروریستهای تکفیری شده است را توخالی و فاقد ارزش عنوان کرد و افزود: سکوت واشنگتن در قبال جنایات آل سلمان و کشتار مردم بی دفاع یمن که با بهره گیری از سلاحهای مدرن آمریکایی انجام می شود نشان روشن دیگری از بی توجهی این کشور به حقوق و جان انسانهاست.

الکساندر لاورنتی اف نماینده ویژه رییس جمهور روسیه در امور سوریه نیز در این ملاقات با اشاره به مناسبات راهبردی رو به توسعه جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه اظهار داشت:همکاری ایران و روسیه در حوزه مبارزه با تروریسم در سوریه پایدار، راهبردی و همه جانبه است.

وی با اشاره به تلاشهای صورت گرفته به منظور برقراری آتش بس و فراهم شدن امکان امداد رسانی به مردم تحت محاصره مسلحین در شهر حلب اظهار داشت: ناتوانی آمریکا و خلف وعده مکرر این کشور در جدا سازی مسلحین از تروریستهای جبهه النصره عامل اصلی شکست توافق آتش بس در سوریه است.


نماینده ویژه پوتین در امور سوریه در پایان با اظهار تاسف از رویکرد سیاسی و انتخاباتی واشنگتن به بحران سوریه افزود: مخالفان حل و فصل سیاسی بحران سوریه در آمریکا بدون توجه به وضعیت تاسف اور مردم این کشور، جلب ارای انتخاباتی را بر جلوگیری از تداوم رنج مردم سوریه مقدم می شمارند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :