موضوعات ‌مرتبط: سیاسی حوزه علمیه

a/102482 :کد

آیت الله خاتمی :

پیگیری مطالبات اخیر رهبر انقلاب از حوزه در شورای عالی

  دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ — ۱۸:۴۹
تعداد بازدید : ۲۹۸   
 تحلیل ایران -پیگیری مطالبات اخیر رهبر انقلاب از حوزه در شورای عالی

عضو شورای عالی حوزه های علمیه تأکید کرد: در نخستین فرصت پس از دهه اول محرم جلسه شورای عالی برپا خواهد شد و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب پیگیری می شود.

 عضو شورای عالی حوزه های علمیه تأکید کرد: در نخستین فرصت پس از دهه اول محرم جلسه شورای عالی برپا خواهد شد و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب پیگیری می شود.

 

به گزارش تحلیل ایران، آیت الله سید احمد خاتمی عضو شورای عالی حوزه های علمیه در گفت وگو با خبرگزاری رسا، با اشاره به دیدار دبیر و اعضای این شورا با رهبر معظم انقلاب گفت: دیدار با رهبر معظم انقلاب بحمدالله مثل همیشه دیداری پر بار بود و مقام معظم رهبری همانند کسی سخن گفتند که گویا در متن حوزه زندگی می کنند.

 

وی افزود: ایشان رهنمودهای بسیار جامع و کاربردی داشتند اما چند مطلب در کلام رهبر معظم انقلاب محور اساسی بود، محور نخست این بود که حوزه علمیه باید تقویت کننده نظام اسلامی باشد به دلیل این که حوزه علمیه حکم خدا را تبیین می کند.عضو هیأت رییسه مجلس خبرگان رهبری با بیان این که وقتی حکم خدا به صحنه و میدان آمده حوزه باید آن را تقویت کند، اظهار داشت: تقویت فقط به تعریف، تجلیل و مدح نیست بلکه نقدهای سازنده هم تقویت نظام اسلام اسلامی به شمار می رود.

 

وی ادامه داد: اگر نگوییم در برخی موارد بیش از مدح لااقل نقدهای سازنده به اندازه مدح نقش آفرین هستند، رابطه حوزه با نظام باید رابطه ناصحانه باشد؛ مطلب دیگری که رهبر معظم انقلاب فرمودند طرح تحول در حوزه بود که مبتنی بر سند چشم انداز است.عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این که خوشبختانه محضر مقام معظم رهبری عرض شد که شورای عالی سند چشم انداز را آماده و مصوب کرده است، ابراز داشت: مهم اجرا است که ببینیم در هر مقطعی کار تا کجا پیش رفته است، موضوع طرح تحول حوزه مسأله ای کلیدی و کاربردی در رهنمودهای مقام معظم رهبری بود.

 

وی عنوان کرد: سومین محور تشکیل مرکز مطالعات راهبردی حوزه بود که مسأله ای قابل توجه به شمار می رود، رهبر انقلاب فرمودند که چنین مرکزی هم برای شورای عالی تأثیرگذار است که سیاست گذاری می کند و هم برای مدیریت که در عرصه اجرا فعالیت می کند مؤثر است.امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: این سه مطلب از مطالب کلیدی بود که مقام معظم رهبری فرمودند البته ده ها رهنمود و نصیحت ارزشمند دیگر هم بیان فرمودند.

 

آیت الله خاتمی با اشاره به پیگیری مطالبات رهبر معظم انقلاب در شورای عالی حوزه های علمیه گفت: ما در شورا روز قبل از دهه اول محرم جلسه داشتیم و عزیزانی که در فضای حوزه هستند می دانند که دهه اول محرم فرصت ابلاغ معارف دین و معارف عاشورایی است که در حوزه خوانده ایم.وی تأکید کرد: در نخستین فرصت پس از دهه اول محرم جلسه شورای عالی حوزه برپا خواهد شد و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب پیگیری می شود.

 

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :