موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/102490 :کد

وزیر انرژی ترکیه :

اهمیت بخش انرژی در حل منازعات خاورمیانه

  دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ — ۲۰:۵۲
تعداد بازدید : ۵۵۷   
 تحلیل ایران -اهمیت بخش انرژی در حل منازعات خاورمیانه

وزیر انرژی ترکیه با تاکید بر اهمیت بخش انرژی و لزوم حفظ امنیت آن در جهان، بر اهمیت این بخش در حل منازعات و درگیری های خاورمیانه تاکید کرد.

 وزیر انرژی ترکیه با تاکید بر اهمیت بخش انرژی و لزوم حفظ امنیت آن در جهان، بر اهمیت این بخش در حل منازعات و درگیری های خاورمیانه تاکید کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از حریت، وزیر انرژی ترکیه با بیان اینکه که پروژه های بخش انرژی می توانند راه حلی برای حل منازعات، پایان دادن به تروریسم و رشد سریع صلح جهانی در خاورمیانه باشند، خواستار در نظر گرفتن این ارزش ها برای مشارکتی عادلانه تر در این بخش شد.بر اساس این گزارش، «برات آلبایراک» که در بیست و سومین کنگره جهانی انرژی سخن می گفت، با اشاره به مشکلات ناشی از بخش انرژی که منجر به ایجاد منازعه و درگیری درجهان شده گفت: هیچ کشوری نمی تواند بخش انرژی خود را بدون کمک و یاری دیگر کشورها حفظ کند.


وی با توضیح اینکه برای پایان دادن به منازعات نیازمند رویکردی اشتراکی در این خصوص هستیم، افزود: طی سالهای اخیر، انرژی تبدیل به مساله نخست تمام جهان شده است.وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر این موضوع که ثبات منطقه ای برای تمام جهان مساله ای مهم به حساب می آید، بر لزوم انتقال مداوم، امن و موثر انرژی تاکید کرد.وزیر انرژی ترکیه گفت: ترکیه از مزیت ژئوپولیتیکی برخوردار است اما همچنین نقش مهمی در انتقال انرژی در منطقه ایفا می کند. بزرگترین مشکل موجود، تضمین صلح جهانی و ثبات در کنار نظام های انرژی ما است.


مهر نوشت: ما به انرژی به چشم ابزاری تجدید پذیر نگاه می کنیم؛ بنابراین، این مساله فرصت ارتقاء جایگاه های دیگر در منطقه را در اختیار ما قرار خواهد داد.وی همچنین تاکید کرد که منافع ترکیه از طریق پروژه های مربوط به بخش انرژی تامین خواهد شد که بر پایه برد – برد استوار هستند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :