موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/102516 :کد

سفارت ایران در آنکارا

سفارت ایران در آنکار پیگیر وضعیت راننده ایرانی است

  ﺳﻪشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۵ — ۰۱:۳۱
تعداد بازدید : ۲۱۴   
 تحلیل ایران -سفارت ایران در آنکار پیگیر وضعیت راننده ایرانی است

سفارت ایران در آنکار با ارسال نامه ای به وزارت خارجه ترکیه، خواستار رسیدگی و پیگیری مصدومیت راننده کامیون ایرانی در مرز این کشور شد.

سفارت ایران در آنکار با ارسال نامه ای به وزارت خارجه ترکیه، خواستار رسیدگی و پیگیری مصدومیت راننده کامیون ایرانی در مرز این کشور شد.

 

به گزارش تحلیل ایران، یک راننده ایرانی روز دوشنبه در نزدیکی مرز ایران و ترکیه براثر برخورد یک دستگاه خودروی سواری به شدت زخمی و با تاخیر به بیمارستان منتقل شد.


در همین رابطه، سفارت ایران در آنکار با اعزام سرکنسول خود در ارزروم به محل حادثه و بررسی آن، مراتب را در نامه ای به وزارت خارجه ترکیه اعلام و خواستار رسیدگی فوری و اعلام جزئیات این حادثه شد.


سفارت ایران در این نامه تصریح کرده است که تا مشخص شدن عوامل این حادثه و احقاق حقوق کامل این هموطن، مراتب را پیگیری خواهد کرد.


این راننده ایرانی به همراه گروهی از رانندگان برای اعتراض به تخلف برخی از کامیون ها در عبور خارج از صف به محوطه گمرک، درحال حرکت به سوی پایانه مرزی گوربولاغ ترکیه بود، که دچار سانحه شد.


گویا این راننده ایرانی از سوی اتومبیلی که شماری از کامیون ها را برای عبور خارج از صف اسکورت می کرد، زیر گرفته شده و با تاخیر دو ساعته به بیمارستان منتقل شده است.


حسین قاسمی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در ارزروم روز دوشنبه در گفت: با اشاره به بروز تراکم شدید در مرز و صف 20 کیلومتری کامیون ها گفت: متاسفانه این راننده در این کشمکش به شدت زخمی و به حالت کما رفته است.


قاسمی که برای عیادت از این راننده به بیمارستان دوغوبایزید رفته است، با پزشکان معالج و مسئولان بیمارستان صحبت کرد. پزشکان به سرکنسول کشورمان گفته اند مصدوم جمجمه اش از چند نقطه شکسته، اما خوشبختانه خونریزی مغزی نداشته است.


پزشکان نیز در تلاش هستند بعد از تثبیت وضعیت این راننده، نسبت به انتقال وی به ایران یا بیمارستان مجهزتری در ارزروم اقدام کنند.


ایرنا نوشت: گروهی فرصت طلب با همدستی برخی از عناصر محلی، نوبت را در صف های طولانی گمرک مرکزی ترکیه رعایت نمی کنند که این امر با اعتراض رانندگان دیگر روبرو می شود که ساعت ها و بلکه روزها در انتظار ورود به محوطه پایانه مرزی گوربولاغ به سر می برند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :