موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/102575 :کد

در پاسخ به تهمت های «اولاند»؛

لغو سفر پوتین به فرانسه

  ﺳﻪشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۵ — ۱۵:۰۳
تعداد بازدید : ۳۳۰   
 تحلیل ایران -لغو سفر پوتین به فرانسه

رئیس جمهوری روسیه در واکنش به تهمت های همتای فرانسوی خود که برای دیدار با وی شرط تعیین کرده بود، از سفر به پاریس امتناع کرد.

رئیس جمهوری روسیه در واکنش به تهمت های همتای فرانسوی خود که برای دیدار با وی شرط تعیین کرده بود، از سفر به پاریس امتناع کرد.

به گزارش تحلیل ایران ، منابع آگاه از لغو سفر هفته آتی «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه به پاریس خبر دادند.


 گفته می شود که این تصمیم واکنشی است به اظهارات «فرانسوا اولاند» رئیس جمهوری فرانسه که روسیه را به ارتکاب جنایت جنگی در شهر «حلب» سوریه متهم کرده و خواهان تحقیق پیرامون این موضوع در دیوان کیفری بین المللی شده است.


ناگفته نماند که ادعای اولاند پس از آن مطرح می شود که روسیه قطعنامه پیشنهادی فرانسه مبنی بر ایجاد منطقه پرواز ممنوع در حلب را در شورای امنیت سازمان ملل وتو کرد.


از سوی دیگر، یک مقام وابسته به کاخ الیزه مدعی است که تماس های مکرری با کاخ کرملین برقرار شده مبنی بر اینکه شرط دیدار اولاند با پوتین مذاکره انحصاری پیرامون موضوع سوریه است و وی تمامی دیدارهایی را که پیرامون موضوعات دیگر باشد لغو می کند.


گفته می شود که کاخ کرملین در پاسخ به این پیشنهاد از تصمیم پوتین برای به تعویق انداختن سفر خود به فرانسه خبر داد که قرار بود در تاریخ 19 ماه میلادی جاری (اکتبر) انجام شود.


لازم به یادآوری است که در هفته های اخیر فرانسه، انگلستان و آمریکا که با کارشکنی های خود طرح آتش بس سوریه را به بن بست کشاندند، نیروی هوایی روسیه را به بمباران غیر نظامیان در شرق حلب متهم می کنند حال آنکه دولت مسکو به دفعات تاکید کرده است که جنگنده های روس تنها گروه های تروریستی شناخته شده را هدف حملات خود قرار می دهند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :