موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/102624 :کد

طبق اعتراف کلینتون:

حمایت عربستان و قطر از گروه تروریستی داعش

  ﺳﻪشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۵ — ۲۰:۱۹
تعداد بازدید : ۲۶۲   
 تحلیل ایران -حمایت عربستان و قطر از گروه تروریستی داعش

هیلاری کلینتون، وزیر خارجه دولت اول اوباما اذعان کرده که عربستان سعودی و قطر به تروریست‌های داعش کمک‌های مالی و لجستیکی می‌کنند.

هیلاری کلینتون، وزیر خارجه دولت اول اوباما اذعان کرده که عربستان سعودی و قطر به تروریست‌های داعش کمک‌های مالی و لجستیکی می‌کنند.

 
به گزارش تحلیل ایران به نقل از میزان، اسناد منتشرشده توسط ویکی‌لیکس، ایمیلی را از هیلاری کلینتون، کاندیدای ریاست‌جمهوری آمریکا خطاب به «جان پودستا»، رئیس کمپین انتخاباتیش فاش کرده‌اند که نشان می‌دهد وی از حمایت عربستان سعودی و قطر از گروه تروریستی داعش مطلع است.به نوشته اسپوتنیک، وی در این ایمیل اذعان می‌کند که از حمایت دولت‌های عربستان سعودی و قطر از تروریست‌های داعش مطلع است.

نوع این کمک‌ها از سوی کلینتون، کمک‌های مالی و لجستیکی ذکر شده است.این ایمیل با طرح 9 بندی برای تقابل با داعش شروع شده که در آن نیروهای کرد پیشمرگه نیز لحاظ شده‌اند. وی چنین ادامه داده که آمریکا آماده است که ارتش آزاد سوریه را تقویت کرده و بر عربستان سعودی و قطر فشار وارد کند: «در شرایطی که این عملیات نظامی / شبه نظامی پیش می‌رود، ما باید از توان‌مندی‌های دیپلماتیک و اطلاعاتی خود برای اعمال فشار بر عربستان سعودی و قطر استفاده کنیم، که در حال تامین کمک‌های مخفی مالی و لجستیکی برای داعش و دیگر گروه‌های سنی رادیکال در منطقه هستند.»

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :