موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/102642 :کد

وزارت امور خارجه آمریکا :

تهدید سعودی‌ها توسط موشک‌های ایرانی

  ﺳﻪشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۵ — ۰۰:۰۷
تعداد بازدید : ۴۹   
 تحلیل ایران -تهدید سعودی‌ها توسط موشک‌های ایرانی

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا مدعی شد که سعودی‌ها در جنگ علیه مردم یمن در حال دفاع از خود هستند.

 سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا مدعی شد که سعودی‌ها در جنگ علیه مردم یمن در حال دفاع از خود هستند.

 

به گزارش تحلیل ایران، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا مدعی شد که سعودی‌ها در جنگ علیه مردم یمن در حال دفاع از خود هستند.جان کری، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در ابتدای نشست خبری امشب خود با سوالی جدی روبرو شد. خبرنگاری از کربی پرسید که چه تفاوتی بین حمله عربستان به مراسم ختم در یمن و حملات روسیه و سوریه به حلب وجود دارد. پاسخ کربی که ظاهرا از این سوال جا خورده بود این بود که تفاوت وجود دارد.

وی مدعی شد که عربستان قصد دارد در خصوص این مساله تحقیق کند و آنها در حال دفاع از مرزهای خود هستند!با این حال سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا تصریح کرد که مطمئن نیست حمله به مردم یمن به صورت عمدی صورت نگرفته باشد. سعودی‌ها از نظر سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا به‌وسیله دولت یمن دعوت شده‌اند تا در این جنگ شرکت کنند.آقای کربی همچنین معتقد است که سعودی‌ها توسط موشک‌هایی که ایران در اختیار یمنی‌ها قرار داده تهدید می‌شوند.

خبرنگاری در خصوص ایمیل کلینتون پرسید که در آن گفته شده بود باید به عربستان و قطر برای قطع کمک به داعش فشار وارد شود. کربی اظهار داشت که این دو کشور بخشی از ائتلاف ضد داعش هستند و ما می خواهیم این شراکت با آنها ادامه یابد. کربی عملا پاسخ شفافی به این سوال نداد.سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا همچنین در خصوص اوضاع شرق حلب نیز گفت که تصرف این منطقه توسط القاعده چیزی نیست که آمریکا خواستار آن باشد. وی سوال خبرنگاری را هم که می‌پرسید چطور ممکن است مردم شرق حلب تحت سیطره القاعده در آرامش زندگی کنند، عملا بی‌پاسخ گذاشت. وی بار دیگر خواستار پایان محاصره و بمباران حلب شد.

تابناک نوشت: وی به توافق آمریکا و روسیه در ژنو اشاره کرد که پس از هفت روز آرامش و ارسال کمک به حلب، آمریکا و روسیه قرار بود مشترکا به تعقیب گروه‌هایی نظیر النصره بپردازند اما تصریح کرد که آرامش هرگز برقرار نشد و کمکی به حلب ارسال نشد.خبرنگاری در خصوص سخنان امروز اردوغان در خصوص مشارکت در آزادی موصل سوال کرد. کربی ضمن تاکید بر احترام به حاکمیت عراق از هر دو دولت خواست که بر دشمن مشترک یعنی داعش تمرکز کنند.وی در خصوص آغاز عملیات آزادسازی موصل ابراز داشت که کمپین بازپس‌گیری موصل یک کمپین عراقی است و آنها زمان این عملیات را اعلام می‌کنند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :