موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/102656 :کد

انتقاد سوریه از بان کی مون

بان کی مون سازمان ملل را تابع خواسته برخی کشورها قرارداده است

  چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۵ — ۰۱:۵۶
تعداد بازدید : ۲۳۶   
 تحلیل ایران -بان کی مون سازمان ملل را تابع خواسته برخی کشورها قرارداده است

وزارت امور خارجه سوریه اعلام کرد که 'بان کی مون' بارها اعتبار سازمان ملل را با تبعیت از خواست برخی کشورها خدشه دار کرده است.

وزارت امور خارجه سوریه اعلام کرد که 'بان کی مون' بارها اعتبار سازمان ملل را با تبعیت از خواست برخی کشورها خدشه دار کرده است.

 

به گزارش تحلیل ایران یک مقام مسئول در وزارت امور خارجه سوریه گفت: دبیرکل سازمان ملل باردیگر برناتوانی خود در پاسخگویی به ساده ترین خواسته ها و انتظارها مانند راستگویی و بی طرفی که براساس مسئولیت خود برعهده دارد تاکید کرد.


وی افزود: بان کی مون بارها اعتبار سازمان ملل را با تبعیت از برخی کشورها و قراردادن خود به عنوان یکی از طرف های مشکلات و درگیری ها و رعایت نکردن کم ترین حد و مرزهای اخلاق حرفه ای براساس منشور سازمان ملل، اعتبار این سازمان را خدشه دار کرده است.


این مقام مسئول اضافه کرد: دبیرکل کنونی که نام عربستان را ازلیست قاتلان کودکان خارج کرد یک خدشه تاریخی بر آبروی این نهاد بین المللی وارد کرد.


وی تصریح کرد: بان کی مون که خود را تابع سیاست های برخی کشورها درقبال سوریه، قرارداده است، درقبال اوضاع کنونی سوریه مسئول است زیرا وی چتر حمایت سیاسی خود را برسر تروریست ها گسترده است و سخنان بی اساسی را برزبان می راند.


این مقام آگاه بیان کرد: دبیرکل سازمان ملل دروغ های بوق های تبلیغاتی تابع برخی کشورهای توطئه کنند برضد سوریه را تکرارمی کند.


وی افزود: سوریه به رغم تمام خطاهای بان کی مون انتظار داشت که وی دبیرکلی خود را با نام نیک به پایان برساند نه اینکه به گونه ای برود که کسی از رفتن وی ناراحت نشود.


بان کی مون دبیرکل سازمان ملل درگفت و گو با رادیو صدای آلمان اعلام کرده بود که ناتوانی بشار اسد در اثبات خود به عنوان یک رهبر باعث کشته شدن 300 هزار شهروند سوری شده است.


وی درباره کمک رسانی به تروریست های محاصره شده در محله های شرقی حلب نیز گفت: سرنوشت یک تن یعنی رئیس جمهوری سوریه، نباید مانعی در برابر فعالیت های انسانی ایجاد کند.


ایرنا نوشت : بان کی مون درباره اینکه چه کسی مسئول برهم خوردن آتش بس در سوریه است افزود: مشخص کردن اینکه حق با چه کسی است در حیطه اختیارات من نیست.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :