موضوعات ‌مرتبط: فناوری نرم افزار

a/102665 :کد

سیستم عامل iOS 10

کاربران از iOS ۱۰ کمتر از نسخه های پیشین استقبال کردند

  چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۵ — ۰۳:۴۵
تعداد بازدید : ۲۴۲   
 تحلیل ایران -کاربران از iOS ۱۰ کمتر از نسخه های پیشین استقبال کردند

شرکت اپل امروز در وب سایت توسعه دهندگان خود به طور رسمی اعلام کرده که میزان استفاده از سیستم عامل iOS ۱۰ در میان دستگاه های فعال به ۵۴ درصد رسیده است.

شرکت اپل امروز در وب سایت توسعه دهندگان خود به طور رسمی اعلام کرده که میزان استفاده از سیستم عامل iOS 10 در میان دستگاه های فعال به 54 درصد رسیده است.

 

به گزارش تحلیل ایران این میزان براساس میزان کل آیفون، آیپد و آیپاد تاچ هایی بدست آمده که تا تاریخ هفتم اکتبر از اپ استور بازدید کرده اند. در همین راستا، اعلام شده که 38 درصد از کاربران هنوز از iOS 8 استفاده می کنند و 8 درصد باقی مانده نیز از iOS 7 یا پیش از آن استفاده می کنند.


اگرچه 54 درصد رقم خوبی به نظر می رسد، اما به نظر می رسد این نسخه از سیستم عامل موبایل اپل به اندازه نسخه های پیشین در بدست آوردن دل کاربران موفق نبوده است. جالب است بدانید تنها 4 روز پس از عرضه iOS 9، بیش از نیمی از کاربران اپل آن را دریافت کرده بودند.


در راستای رسم هر ساله اپل، تازه ترین نسخه از سیستم عامل موبایل این شرکت نیز چند بهبود در عملکرد دستگاه ها را با خود به همراه دارد. این در حالی است که منتقدین معتقدند هیچ یک از این بروزرسانی ها چندان بزرگ و مهم نیستند. شاید بتوان تاثیرگذارترین تغییر در این نسخه از iOS را فراهم کردن دسترسی برنامه نویسان متفرقه به سرویس Messages و Siri دانست.


میزان استقبال کاربران از این نسخه از iOS، کمتر از میزان تخمین زده شده از سوی شرکت های خصوصی تحلیلگر بازار بوده است. تا پیش از این گمان می شد که اکنون بیش از 67 درصد از کاربران این نسخه را نصب کرده اما بیانیه اپل عدد دیگری را نشان می دهد.


تابناک نوشت: این تفاوت در آمار به خوبی بیانگر فاصله ای است که بین ارقام تخمینی و ارقام دقیق اعلام شده از سوی شرکت ها وجود دارد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :