موضوعات ‌مرتبط: فناوری علم و فناوری

a/102708 :کد

بومی‌سازی علوم کشور

طی ۱۵ سال گذشته فناوری به کمک علم سلول‌های بنیادی آمده

  چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۵ — ۱۴:۲۸
تعداد بازدید : ۳۴۱   
 تحلیل ایران -طی ۱۵ سال گذشته فناوری به کمک علم سلول‌های بنیادی آمده

دبیرستاد علوم وفناوری سلول های بنیادی معاونت علمی فناوری گفت: طی ۱۵ سال گذشته فناوری به کمک علم سلول‌های بنیادی آمده و سبب ارتقای آن شده است.

دبیر ستاد علوم وفناوری سلول های بنیادی معاونت علمی فناوری گفت: طی 15 سال گذشته فناوری به کمک علم سلول‌های بنیادی آمده و سبب ارتقای آن شده است.

   بهگزارش تحلیل ایران؛امیر علی حمیدیه دبیر ستاد علوم و فناوری سلول های بنیادی معاونت علمی با اشاره به شورای سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی اظهار داشت: علوم سلولی کشور باید بومی‌سازی شده و دانشگاه‌ها نیز به سمت تولید و تجاری سازی محصولات این حوزه پیش روند.
 
وی یادآور شد: به نظر می رسد که این استان بتواند در برنامه ریزی های کلان کشور موثر واقع شود.
 
باشگاه خبرنگاران نوشت:دبیر ستادتوسعه علوم و فناوری سلول‌های بنیادی معاونت علمی عنوان کرد: باید در کشور انقلاب فناوری فرهنگی و علمی رخ دهد خوشبختانه اکنون در شرایطی هستیم که کشور در مسیر پیشرفت قرار گرفته است.
 
حمیدیه اظهار داشت: با تلاش هایی که انجام شده در 15 سال گذشته ایران موفق شده به علوم سلولی دست یابد اگر این فن آوری به محصول تبدیل نشود و بومی سازی انجام نگیرد باید همانند دارو، وابسته دیگر کشورها باشیم بنابراین باید سلوهای بنیادی ایران در سطح دنیا برند شود.
 
وی یادآور شد: بیش از 900 محقق در ستاد توسعه علوم و فناوری سلول ها بنیادی عضویت داشته و امید است این علم در آینده ارتقا یابد.
 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :