موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/102745 :کد

در پی دفع حمله متجاوزان سعودی :

هلاکت ۱۵ نظامی سعودی در عملیات دفاعی ارتش یمن

  چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۵ — ۱۸:۵۴
تعداد بازدید : ۲۴۹   
 تحلیل ایران -هلاکت ۱۵ نظامی سعودی در عملیات دفاعی ارتش یمن

نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن، ۱۵ نظامی سعودی را به هلاکت رساندند.

 نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن، ۱۵ نظامی سعودی را به هلاکت رساندند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از المسیره، در پی دفع حمله متجاوزان سعودی به سمت جبل الدود در منطقه جیزان در جنوب عربستان، 15 نظامی این کشور کشته و بیش از 40 تن نیز زخمی شدند.

یک منبع نظامی گفت که ارتش و کمیته‌های مردمی موفق شدند یک دستگاه خودروی جنگی برادلی متجاوزان را در پایگاه نظامی جلاح در جیزان منهدم سازند.


این منبع همچنین گفت که یگان توپخانه‌ای ارتش و کمیته‌های مردمی دو پایگاه نظامی المدبرات و المدفون را با چندین خمپاره هدف قرار دادند.در پی جنایت اخیر عربستان سعودی در صنعا که در آن صدها تن از مردم مظلوم و بی دفاع یمن به شهادت رسیدند، ارتش و کمیته های مردمی یمن فاز جدیدی از عملیات نظامی با هدف متوقف ساختن این تجاوز را آغاز کردند.


تسنیم نوشت: ارتش یمن اعلام کرد که بعد از جنایت عربستان در صنعا، واکنش قاطعانه به تجاوز در اشکال مختلف، اجتناب‌ناپذیر است.در همین راستا طی یکی دو روز گذشته، ارتش یمن چندین بار مواضع متجاوزان را هدف حملات موشکی خود قرار داده است.بر اساس آمارهای سازمان ملل بیش از 6600 نفر که اکثر آنها غیر نظامی بوده اند، از آغاز تجاوز عربستان سعودی به یمن از فروردین سال 1394 ه.ش تاکنون جان خود را از دست داده اند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :