موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/102777 :کد

رزمایش مصر و روسیه

رزمایش مصر و روسیه با مشارکت جمال عبدالناصر

  پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵ — ۰۱:۱۸
تعداد بازدید : ۱۹۸   
 تحلیل ایران -رزمایش مصر و روسیه با مشارکت جمال عبدالناصر

ارتش مصر اعلام کرده که میزبان اولین حضور خارجی تنها ناو هواپیمابر روسیه خواهد بود و طی دو هفته آینده با روس‌ها رزمایش مشترک نظامی برگزار می‌کند.

ارتش مصر اعلام کرده که میزبان اولین حضور خارجی تنها ناو هواپیمابر روسیه خواهد بود و طی دو هفته آینده با روس‌ها رزمایش مشترک نظامی برگزار می‌کند.

 

به گزارش تحلیل ایران، «محمد سمیر» سخنگوی ارتش مصر روز چهارشنبه از برگزاری رزمایش مشترک چتربازان کشورش و چتربازان روسی در هفته آینده خبر داد.

 

به نوشته خبرگزاری شینهوا، در این رزمایش که «محافظان دوستی» نام دارد، نظامیان دو طرف به انتقال دانسته‌ها و تجریبات خود در خصوص عملیات نیروهای ویژه، انتقال چتربازان به میدان نبرد و انتقال تجهیزات نظامی با استفاده از چتر را خواهند پرداخت.

 

در این رزمایش، همچنین تنها ناو هواپیمابر روسیه که «دریادار کوزنستوف» نام دارد، شرکت خواهد داشت. این اولین حضور این ناو روسی در یک عملیات خارجی از سال به آب‌اندازی یعنی 1985 میلادی است.

 

مصری‌ها هم هر دو ناو بالگردبر خود که «انور سادات» و «جمال عبدالناصر» نام دارد را در این رزمایش آزمایش می‌کنند؛ این دو ناو که از کلاس میسترال هستند، خرید روسیه از فرانسه بود که در سایه اختلافات غرب و مسکو، هیچ‌گاه به روسیه تحویل نشد.

 

هنوز اعلام نشده که این رزمایش در دریای سرخ برگزار می‌شود یا جایی نزدیک سواحل سوریه در دریای مدیترانه.

 

روابط مصر و روسیه از زمان روی کار آمدن ژنرال «عبدالفتاح سیسی» با عنوان رئیس‌جمهور مصر، بهبود چشمگیری داشته است.

 

فارس نوشت: بهار امسال بود که پارلمان مصر دریافت کمک 25 میلیارد دلاری از روسیه برای ساخت اولین راکتور اتمی خود را تصویب کرد.

                               

مصر     ارتش مصر     ارتش روسیه     رزمایش        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :