موضوعات ‌مرتبط: فناوری گوشی

a/102829 :کد

به گزارش رویترز :

بحران گلکسی نوت ۷ ارزش سهام اپل را به بالاترین میزان رساند

  پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵ — ۱۱:۰۲
تعداد بازدید : ۱۹۳   
 تحلیل ایران -بحران گلکسی نوت ۷ ارزش سهام اپل را به بالاترین میزان رساند

ارزش سهام اپل روز گذشته (۱۸ مهرماه) ۲.۳ درصد افزایش یافت و به بالاترین میزان خود از ابتدای ماه دسامبر رسید.

 ارزش سهام اپل روز گذشته (18 مهرماه) 2.3 درصد افزایش یافت و به بالاترین میزان خود از ابتدای ماه دسامبر رسید.

 

به گزارش تحلیل ایران از رویترز، توقف تولید Galaxy Note 7 در پی گزارش انفجار و آتش سوزی باتری این گوشی، به یک بحران جدی برای سامسونگ تبدیل شده و ظاهرا این وضعیت موجب افزایش تقاضا برای گوشی جدید آیفون 7 و در نتیجه افزایش ارزش سهام شرکت اپل شده است.

 

در بعداز ظهر روز دوشنبه ارزش هر سهم اپل با 2.66 دلار افزایش به 116.72 دلار رسید و به سودآورترین سهام معامله شده در آن روز بدل شد. این در حالی بود که سهام سامسونگ با کاهش ارزش 1.5 درصدی مواجه شد. استمرار مشکلات سامسونگ بیانگر این واقعیت است که بزرگترین تولیدکننده گوشی های هوشمند در جهان نتوانسته است مشکل انفجار باتری Note 7 را حل کند و موجب ورود خسارت جدی به اعتبار تجاری خود شده و حتی با خطر کناره گیری از بازار گوشی های هوشمند مواجه است.


ایرنا نوشت:در پی افزایش گزارشات از انفجار باتری Note 7 موسسات Verizon Communications و AT&T به همراه سایر ارائه کنندگان خدمات مخابراتی بی سیم، فروش و تبادل این گوشی را متوقف کردند. در این اوضاع و احوال به نظر می رسد بحران سامسونگ کاملا به نفع اپل تمام شده و موجب افزایش سهم این شرکت از بازار گوشی های هوشمند شده است. به طوری که از اواسط ماه سپتامبر در پی افزایش تقاضا برای آیفون 7، ارزش سهام این شرکت به میزان 13 درصد افزایش یافته است.


به گفته موسسه تحقیقات بازار IDC، سامسونگ بزرگترین تولید کننده گوشی های هوشمند از نظر تعداد محصولات است و در حدود 23 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده است. شرکت اپل نیز به عنوان دومین تولید کننده بزرگ گوشی های هوشمند، 12 درصد از بازار را در اختیار دارد.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :