موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/102887 :کد

سازمان ملل

آنتونیو گوترش : حل بحران سوریه مهمترین اولویت من است

  جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵ — ۰۲:۰۱
تعداد بازدید : ۲۵۵   
 تحلیل ایران -آنتونیو گوترش : حل بحران سوریه مهمترین اولویت من است

آنتونیو گوترش در سخنرانی افتتاحیه خود در مقر این سازمان در نیویورک اعلام کرد که حل بحران سوریه و مبارزه با تروریسم و عوام فریبی مهمترین اولویت وی در منصب جدید خواهد بود.

آنتونیو گوترش در سخنرانی افتتاحیه خود در مقر این سازمان در نیویورک اعلام کرد که حل بحران سوریه و مبارزه با تروریسم و عوام فریبی مهمترین اولویت وی در منصب جدید خواهد بود.

 

به گزارش تحلیل ایران ، دبیرکل جدید سازمان ملل متحد در سخنرانی افتتاحیه خود در مقر این سازمان در نیویورک اعلام کرد که حل بحران سوریه و مبارزه با تروریسم و عوام فریبی مهمترین اولویت وی در منصب جدید خواهد بود.


«آنتونیو گوترش»، نخست وزیر سابق پرتغال روز پنج شنبه برای دوره ای پنج ساله به عنوان دبیرکل جدید سازمان ملل متحد جانشین «بان کی مون» دبیرکل پیشین این سازمان شد.


انتظار می رود که این سیاستمدار سوسیالیست پرتغالی که به مدت یک دهه به عنوان رئیس آژانس مهاجرت سازمان ملل فعالیت کرده است، در مقایسه با دبیرکل پیشین نقشی برجسته تر ایفاء نماید.


وی در سخنرانی افتتاحیه خود در مقر سازمان ملل در نیویوک اظهار داشت: «ما باید اطمینان حاصل کنیم که قادریم اتحاد میان تمام گروههای تروریست یا افراط گرایان طرفدار خشونت از یک طرف و عوام فریبی و بیگانه هراسی از سوی دیگر را درهم بشکنیم. ما باید قاطعانه با هردوی آنها مبارزه کنیم».


وی همچنین بر اهمیت برابری جنسیتی در سخنرانی خود تأکید کرد و حمایت و قدرت بخشی به زنان را تعهد اولیه سازمان ملل متحد خواند.


این سیاستمدار ۶۷ ساله پرتغالی وعده ارتقای حقوق زنان و اِعمال اصلاحات در درون نظام سازمان ملل متحد را داد.


وی در حالی به عالیترین مقام یک سازمان جهانی منصوب شد که جهانیان ادامه درگیریها در سوریه، بحران پناهجویان و تشدید تعارضات در یمن و سودان جنوبی را با نگرانی دنبال می کنند.


مهر نوشت : گفتنی است که به دنبال شکست پیش نویس دو قطعنامه در اوایل هفته جاری،‌ شورای امنیت سازمان ملل بر سر بحران سوریه با بن بست مواجه شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :