موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/103017 :کد

اداره کل گذرنامه عربستان:

ادامه ممنوعیت سفر اتباع سعودی به ایران

  شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ — ۱۲:۲۶
تعداد بازدید : ۳۱۵   
 تحلیل ایران -ادامه ممنوعیت سفر اتباع سعودی به ایران

سفر اتباع سعودی به کشورهای ایران، عراق، سوریه، اسرائیل و تایلند همچنان ممنوع خواهد بود.

 

 
اداره کل گذرنامه عربستان سعودی روز پنجشنبه طی دستورالعملی باردیگر ممنوعیت سفر اتباع این کشور را اعلام کرده و آورده است که سفر اتباع سعودی به کشورهای ایران، عراق، سوریه، اسرائیل و تایلند همچنان ممنوع خواهد بود.
 
 

به گزارش تحلیل ایران، به نوشته روزنامه عربستانی «الحیاة»، این اداره در صفحه رسمی خود در توئیتر نوشته است که سفر اتباع این کشور به ایران پس از آن ممنوع شد که روابط دیپلماتیک ریاض و تهران درپی حمله گروهی به مراکز دیپلماتیک عربستان قطع شد.عربستان همچنین اعلام کرده است که سفر اتباع این کشور به سوریه و عراق به دلیل نآرامی ها و نا امنی و نیز سفر عربستانی ها به اسرائیل همچنان ممنوع است.


اداره کل گذرنامه عربستان در صفحه رسمی خود در توئیتر و درپاسخ به کاربری عربستان که پرسیده بود: آیا سفر اتباع عربستان به بانکوک (پایتخت تایلند) با ممنوعیت روبه روست، نوشته است: عربستانی ها همچنان در سفر به تایلند ممنوعیت دارند. این حادثه پس از آن روی داد که منابع رسانه ای و کاربران توئیتری از بازگشت روابط عربستان و تایلند در حاشیه دیدار عادل الجبیر وزیر امور خارجه این کشور در دومین اجلاس سران آسیا که در بانکوک برگزار شده بود، سخن گفته بودند.

ایرنا نوشت: در این دیدار جبیر با نخست وزیر تایلند دیدار کرده بود که این رویداد از زمان قطع روابط دیپلماتیک بین دو کشور در سه دهه گذشته، بی سابقه بوده است. عربستان درپی سرقت یک کارگر تایلندی در سال 1989 که 90 کیلوگرم طلا از ریاض دزدید و با خود به کشورش برد و نیز ترور دو دیپلمات عربستانی در تایلند، روابط خود با این کشور جنوب شرقی آسیا را قطع کرد.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :