موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حج و زیارت

a/103049 :کد

مرکز پزشکی حج و زیارت

به ۲۵ هزار زائر کربلا خدمات درمانی ارائه می شود

  شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ — ۱۳:۳۳
تعداد بازدید : ۹۲۲   
 تحلیل ایران -به ۲۵ هزار زائر کربلا خدمات درمانی ارائه می شود

نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر ایران در عراق از ارائه خدمات درمانی به ۲۵ هزار و ۸۰۵ زائر حسینی در عاشورای کربلا خبر داد.

نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر ایران در عراق از ارائه خدمات درمانی به 25 هزار و 805 زائر حسینی در عاشورای کربلا خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران بر پایه اعلام روز شنبه پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، حمید کمالی افزود: این شمار زائر ، خدمات درمانی را در چادرهای هلال احمر دریافت کردند.


وی همچنین گفت: زائران یاد شده از 20 هزار و ٨50 ویزیت ، چهار هزار و 150 مورد تزریقات و پانسمان، 550مورد اندازه گیری فشارخون، 70 مورد تست قندخون و 1٨5مورد سرم تراپی بهره مند شدند.


نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت اظهار کرد: 2 چادر درمانی هلال احمر از روز هشتم محرم در بین الحرمین و خیابان جمهوری برپا بود که در آنها خدمات یاد شده به عزاداران حسینی در کربلا ارائه شد.


کمالی خاطرنشان کرد: همچنین باتوجه به افزایش جمعیت زائران از کشورهای مختلف در روز عاشور برای تسهیل دسترسی به خدمات درمانی تعداد چادرها به پنج چادر افزایش یافت.
به گفته نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر ایران در عراق، 9 زائر ایرانی در چهار روز گذشته برای مراقبت های بیشتر به بیمارستان های عراقی ارجاع شدند.


ایرنا نوشت: به گفته این مقام مسئول در حج وزیارت، تیم 50 نفره درمانی هلال احمر شامل پزشک عمومی، جراح، متخصص کودکان، ارتوپدی، قلب و عروق، گوش، حلق و بینی، طب اورژانس، داخلی، پزشک عمومی، پرستار و امدادگر ،خدمات درمانی را در این ایام به زائران ارائه کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :