موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/103053 :کد

نهاد رهبری جبهه دموکراتیک

یک پایگاه جدید در استان دهوک توسط ترکیه در استان دهوک ایجاد شد

  شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ — ۱۴:۰۱
تعداد بازدید : ۲۲۷   
 تحلیل ایران -یک پایگاه جدید در استان دهوک توسط ترکیه در استان دهوک ایجاد شد

محمد کیانی مسئول نهاد رهبری جبهه دموکراتیک مردمی در منطقه کردستان اعلام کرد که ترکیه یک هفته پیش یک پایگاه جدید در منطقه العمادیه در استان دهوک ایجاد کرده است.

محمد کیانی مسئول نهاد رهبری جبهه دموکراتیک مردمی در منطقه کردستان اعلام کرد که ترکیه یک هفته پیش یک پایگاه جدید در منطقه العمادیه در استان دهوک ایجاد کرده است.

 

به گزارش تحلیل ایران  پایگاه اخبار العراق امروز (شنبه) گزارش داد، ترکیه که 18 پایگاه نظامی در عراق دارد، هفته گذشته نیز اقدام به ایجاد یک پایگاه نظامی در منطقه العمادیه در استان دهوک کرد.


وی گفت: منطقه کردستان اختیار اجازه ورود به نیروهای خارجی را ندارد و این مساله از اختیارات دولت مرکزی عراق است.


کیانی اظهار داشت، منطقه کردستان مدعی است که توافقنامه 50 ساله ای با ترکیه به امضا رسانده که دولت عراق و نمایندگان پارلمان باید درباره این مساله تحقیق کنند و از مقامات منطقه کردستان و طرف ترکی بخواهند که این توافق متوقف شود، زیرا بر اساس قانون اساسی عراق هیچ اقلیمی حق امضای توافقنامه با هیچ کشوری را ندارد و توافق های بین المللی از اختیارات دولت مرکزی است و پارلمان عراق نیز باید آن را تصویب کند.


وی افزود: نقض حاکمیت، اثر منفی بر عراق دارد و دولت العبادی باید با این مساله با جدیت برخورد کند و تنها به درخواست خروج نیروهای ترکیه از عراق بسنده نکند بلکه باید از ترکیه بخواهد همه نیروهایش را از تمام خاک عراق از جمله منطقه کردستان خارج کند.


ایرنا نوشت: در همین حال دبیر کل عصائب اهل الحق از گروه های مقاومت اسلامی در عراق امروز اعلام کرد که حضور نظامیان ترکیه در شمال عراق فقط منحصر به پادگان 'زیلکان' در بعشیقه در شمال موصل نیست، بلکه شش پایگاه دیگر نظامی ترکیه در شمال عراق وجود دارد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :