موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست محیط زیست

a/103115 :کد

رییس سازمان محیط زیست

در حمایت از مسئله آب باید اقدامات اساسی صورت گیرد

  شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ — ۲۲:۱۰
تعداد بازدید : ۱۹۴   
 تحلیل ایران -در حمایت از مسئله آب باید اقدامات اساسی صورت گیرد

رییس سازمان محیط زیست: مسئله آب یکی از مسایل محصور کننده کشور است که باید در حمایت از آن اقدامات اساسی صورت گیرد.

 

رییس سازمان محیط زیست: مسئله آب یکی از مسایل محصور کننده کشور است که باید در حمایت از آن اقدامات اساسی صورت گیرد.


به گزارش تحلیل ایران، معصومه ابتکار در حاشیه امضا تفاهم نامه صندوق کارآفرینی امید با سازمان حفاظت محیط زیست در جهت توانمند سازی جوامع محلی و توسعه کسب و کارهای خرد  و کوچک به منظور حفظ تالاب های کشور گفت: موضوع تفاهم نامه امروز یکی از مسایل اولویت دار ملی است، اصلاح الگوی مصرف، مدیریت آب ، نگاه زیست بومی و اکوسیستمی به آب و  حمایت از آب یکی از موارد حیاتی کشور است.
 
وی ادامه داد: این کار در راستای سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در حفاظت از محیط زیست، سیاست های اقتصاد مقاومتی و یکی از اهداف هفده گانه پایدار زیست بوم ها، تغییر اقلیم آب و هوایی کشور ، تنوع زیستی و جهت گیری های روز دنیا در حفظ زیست بومهاست.

ابتکار با اشاره به تغییر اصلاح الگوی مصرف آب و جایگزین کردن مشاغلی در حاشیه تالابهای کشور گفت: طرح جایگزینی مشاغل خرد و کوچک به جای مشاغلی که مصرف آب زیادی در مناطق حاشیه تالاب ها دارند به صورت آزمایشی در چند منطقه از کشور صورت گرفته و عملکرد خوبی داشته است.رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور ادامه داد:  اگر یک تالاب احیا شود نشان دهنده چرخه سلامت آب در کشور است.

خبرگزاری صدا و سیما نوشت: وی با اشاره به صحبت های رییس جمهور در خصوص احیای تالاب های کشور افزود: دولت یازدهم نسبت به تالاب ها نگاه و توجه ویژه ای داشته و بارها و بارها بر موضوع احیای آن تاکید کرده است در واقع خسارتی که کشور در بحث تالاب ها می پردازد، خیلی گران است.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: مردم باید نسبت به اصلاح کشت و کسب و کارهایی که در حاشیه تالابها صورت می گیرد پای کار بیایند و مشاغلی را جایگزین آن نمایند که در احیای تالاب ها اثر گذار است.
 
 
ابتکار ادامه داد: امیدواریم بتوانیم ظرف مدت کوتاهی تا سال آینده گزارش عملکرد خوبی از مشاغل جدید و جایگزین کشاورزی در حاشیه تالاب های کشور بدهیم چراکه بسیاری از تالاب های ما دچار مشکلات حاد شده اند.

وی با اشاره به ثمرات و برکات تالاب ها در زندگی مردم گفت: با اشتغال زایی در حاشیه روستاهای کشور بسیاری از جوانان آن منطقه که تحصیلات عالیه دارند می توانند در این طرح شرکت کنند،
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :