موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/103159 :کد

رایزنی درباره تحولات منطقه‌ای

آغاز هشتمین نشست سران «بریکس» در هند

  یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ — ۱۲:۱۶
تعداد بازدید : ۲۸۰   
 تحلیل ایران -آغاز هشتمین نشست سران «بریکس» در هند

هشتمین نشست سران کشورهای عضو ائتلاف اقتصادهای نوظهور موسوم به «بریکس»، به میزبانی هند، در ایالت گوآ واقع در جنوب غرب این کشور آغاز شده است.

هشتمین نشست سران کشورهای عضو ائتلاف اقتصادهای نوظهور موسوم به «بریکس»، به میزبانی هند، در ایالت گوآ واقع در جنوب غرب این کشور آغاز شده است.


به گزارش تحلیل ایران,برزیل ، روسیه ، چین ، آفریقای جنوبی و هند از اعضای این گروه هستند که در 2009 با هدف ایجاد تعادل در عرصۀ اقتصاد جهانی و مقابله با نفوذ اقتصادی کشورهای غربی شکل گرفت.


سران کشورهای عضو گروه بريکس در نشست دو روزۀ خود که روز شنبه (24 مهر) آغاز شده است، علاوه بر بررسي اقتصاد جهاني، درباره تحولات منطقه‌اي و مبارزه با تروريسم رايزني می‌کنند.


ولادمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، و نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند، شنبه در حاشیۀ هشتمین اجلاس سران بریکس در زمینه‌های مختلف از جمله همکاری در بخش راه‌آهن، ساخت شهرهای هوشمند و پیشرفته، نیروگاه برق هسته‌ای و ساخت کشتی  16 یادداشت تفاهم امضا کردند.


پرس تی وی نوشت:رهبران روسيه و هند همچنین در زمینۀ فروش پنج سامانۀ دفاع موشکي اس-400 روسی، به ارزش بیش از 5 میلیارد دلار و توليد مشترک 200 فروند بالگرد سبک کاموو 226 تی تفاهم‌نامه امضا کردند.

 

قرار است خط تولید این نوع بالگرد در آینده با همکاری روسیه در هند راه‌اندازی شود.

برگزاری کنفرانس سالانۀ مشترک نظامی میان هند و روسیه و همکاری برای ساخت چهار فروند ناوچۀ رادارگریز «گری گوروویچ» از دیگر توافقات نشست شنبۀ سران دو کشور بود.


نخست‌وزیر هند با اشاره به روابط دیرینۀ این کشور با روسیه گفت: «مواضع روشن و شفاف روسیه دربارۀ ضرورت مبارزه با تروریسم، الگویی برای ما به شمار می‌آید و ما عمیقاً از اقدامات روسیه در مبارزه با تروریسم فرامرزی قدردانی می‌کنیم.»


رئیس‌جمهور روسیه نیز از روند فزایندۀ همکاری شرکت‌های دو کشور در زمینه‌های صنعتی، نظامی و فنی خبر داد و گفت: «ما با موفقیت در حال همکاری‌های دفاعی و توسعۀ تولید ادوات نظامی هستیم.»


کشورهای گروه بریکس 43 درصد از جمعیت جهان را تشکیل می دهند. آنها 20 درصد سرمايه‌گذاري‌های کل جهان و 15 درصد تجارت جهاني را در اختيار دارند.

                               

آغاز     نشست     سران     ائتلاف     میزبان     هند


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :