موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حج و زیارت

a/103218 :کد

اربعین حسینی

صدور ویزای اربعین حسینی باز هم به تعویق افتاد

  یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ — ۱۸:۲۷
تعداد بازدید : ۲۵۸   
 تحلیل ایران -صدور ویزای اربعین حسینی باز هم به تعویق افتاد

عملیات صدور ویزا در ۱۲ مرکز صدور ویزای اربعین حسینی که ابتدا قرار بود از نیمه مهر ماه در ۱۲ استان کشور آغاز شود که این تاریخ به دوازدهم محرم‌الحرام تغییر کرد، اکنون برای چندمین بار به تعویق افتاد.

 

عملیات صدور ویزا در ۱۲ مرکز صدور ویزای اربعین حسینی که ابتدا قرار بود از نیمه مهر ماه در ۱۲ استان کشور آغاز شود که این تاریخ به دوازدهم محرم‌الحرام تغییر کرد، اکنون برای چندمین بار به تعویق افتاد.

 
 

به گزارش تحلیل ایران، صدور ویزای اربعین حسینی(ع) که قرار بود امسال در 16 مرکز و در بازه زمانی زودتری نسبت به سالهای قبل انجام پذیرد، امسال به‌دلایل مختلف با تعویق مواجه شده است.


مسئولان دو کشور جمهوری اسلامی ایران و عراق امسال توافق کردند که صدور ویزای اربعین حسینی از ابتدای مهر ماه در سفارتخانه‌ها و کنسولگریهای عراق در تهران، کرمانشاه، اهواز و مشهد انجام پذیرد و سپس در 12 مرکز استان از نیمه مهر ماه آغاز شود.


اما فعالیت سفارتخانه‌ و کنسولگریهای عراق به‌سبب اعیاد قربان و غدیر با کمی تأخیر و در پنجم مهر ماه آغاز شد و مراکز تعیین شده مدارک متقاضیانی را که در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌ بودند از دفاتر کارگزاری دریافت کردند.


سایر دفاتر صدور ویزا نیز که قرار بود فعالیت خود را از نیمه مهر ماه آغاز کنند، برنامه‌ریزی خود را این بار به‌علت ایام تاسوعا و عاشورای حسینی به تأخیر انداختند و بنابر وعده تعیین شده روز دوازدهم محرم‌الحرام را تعیین کردند.


اما با وجود تأکیدات مسئولان ذی‌ربط، این وعده دفاتر صدور ویزای اربعین حسینی در ایران این بار نیز به تعویق افتاد و همچنان 12 مرکزی که قرار بود در 12 استان مختلف کشور، عملیات صدور ویزای اربعین را آغاز کنند، هنوز روند عملیات صدور ویزا را شروع نکرده‌اند.


تسنیم نوشت: پیش‌تر سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت گفته بود: صدور به‌موقع روادید (ویزا) اربعین می‌تواند باعث کاهش مشکلات در اعزام زائران شود؛ امیدواریم همان‌طور که دولت عراق در سالهای گذشته مساعدت به عمل آورده امسال نیز بر اساس جدول زمانبندی شده نسبت به صدور روادید اقدام کند؛ صدور به‌موقع ویزا موجب خواهد شد تا برای اعزام زائران در زمان مناسب و با نظم کامل دچار مشکل یا خللی نشویم؛ این مهم نیازمند توجه مسئولان عراقی است که امیدواریم همانند گذشته انجام پذیرد.


قیمت روادید اربعین حسینی امسال 40 دلار تعیین شده  و تمامی متقاضیانی که قصد عزیمت به عتبات عالیات در ایام اربعین را دارند باید با ثبت‌نام در سامانه سماح دفاتر زیارتی تعیین شده را انتخاب کنند و مدارک خود را برای صدور ویزا و کارهای اعزام ارائه دهند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :