موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اقتصاد

a/103278 :کد

گسترش روابط؛

فصل جدید همکاری‌ های گمرکی ایران و پاکستان

  دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵ — ۱۱:۰۰
تعداد بازدید : ۲۴۴   
 تحلیل ایران -فصل جدید همکاری‌ های گمرکی ایران و پاکستان

رئیس کل گمرک ایران در دیدار با نصیر مسرور احمد رئیس کل گمرک پاکستان و هیأت همراه بر اهمیت توسعه همکاری‌ها و رفع موانع گمرکی بین دو کشور تأکید کرد.

 

رئیس کل گمرک ایران در دیدار با نصیر مسرور احمد رئیس کل گمرک پاکستان و هیأت همراه بر اهمیت توسعه همکاری‌ها و رفع موانع گمرکی بین دو کشور تأکید کرد.

 


به گزارش تحلیل ایران، مسعود کرباسیان در این دیدار که محمد سعید جدون، مدیرکل گمرک کویته پاکستان نیز در آن حضور داشت علاقه‌مندی ایران را به افزایش حجم مبادلات تجاری دو کشور و تبادل الکترونیکی اطلاعات گمرکی مورد تأکید قرار داد.براساس این گزارش نصیر مسرور احمد، معاون وزیر و رئیس کل گمرک پاکستان نیز ضمن ابراز خشنودی از دیدار با رئیس کل گمرک کشورمان، خواهان افزایش همکاری‌های گمرکی و مناسبات تجاری فی‌مابین شد. براساس این گزارش مسعود کرباسیان در این دیدار همچنین با اشاره به برگزاری نشست رؤسای گمرکات کشورهای عضو اکو در تهران اظهارداشت: ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بالقوه در میان اعضای اکو در صورتی که به صحنه عمل درآید و شکل اجرایی پیدا کند، در بعد اقتصادی می‌تواند منجر به افزایش چشمگیر مبادلات تجاری و همکاری‌های گمرکی فی‌مابین شود.

 

ایلنا نوشت: وی با بیان اینکه حجم فعلی مبادلات بازرگانی بین کشورهای عضو اکو در مقایسه با ظرفیت‌های واقعی تفاوت زیادی دارد، گفت: اهتمام مسئولان و رؤسای گمرکات کشورهای عضو اکو به توسعه همکاری‌ها و رفع موانع گمرکی به خصوص موانع مرزی در کنار تجهیز گمرکات به فناوری‌های نوین اطلاعاتی و ارتباطی نظیر آنچه که طی سه سال گذشته در گمرک ایران و برخی از گمرکات منطقه اکو صورت گرفته، قدرت و توانایی سازمان اکو را برای حضور در رقابت‌های جهانی در عرصه اقتصاد افزایش خواهد داد و در نهایت به رشد اقتصادی و رفاه مردم خواهد انجامید.رئیس کل گمرک ایران همچنین ابراز امیدواری کرد: مباحث و موضوعات مطرح شده در نشست رؤسای گمرکات عضو اکو در تهران بتواند زمینه مناسبی را برای اجرای مصوبات و توافقات قبلی این سازمان فراهم کند.

 

شایان ذکر است که رئیس کل گمرک پاکستان و هیأت همراه به منظور شرکت در هفتمین نشست رؤسای گمرکات کشورهای عضو اکو که از 26 تا 28 مهرماه سال‌جاری در ایران برگزار می‌شود وارد تهران شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :