موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/103359 :کد

کیودو:

ایران، آمریکا را به تضعیف توافقنامه هسته ای متهم کرد

  ﺳﻪشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ — ۰۰:۴۴
تعداد بازدید : ۲۷۴   
 تحلیل ایران -ایران، آمریکا را به تضعیف توافقنامه هسته ای متهم کرد

خبرگزاری ژاپنی 'کیودو' نوشت، ایران، آمریکا را به تضعیف توافقنامه هسته ای از طریق شروط الحاقی متهم کرد.

خبرگزاری ژاپنی 'کیودو' نوشت، ایران، آمریکا را به تضعیف توافقنامه هسته ای از طریق شروط الحاقی متهم کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از کیودو، 'عباس عراقچی' معاون وزیر امور خارجه ایران روز دوشنبه از اظهارات اخیر 'جان کری' وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر اینکه سیاست های ایران در سوریه و یمن، اجرای بخشی از توافقنامه هسته ای تاریخی سال گذشته را پیچیده و دشوار کرده است، انتقاد کرد و این اظهارات را 'غیرقابل قبول و عجیب' خواند.

 

ایرنا نوشت: عراقچی در رابطه با مصاحبه هفته پیش کری با نشریه 'فارین افرز'، به خبرگزاری کیودو گفت: ما فکر می کنیم این نوع اظهارات می تواند توافقنامه هسته ای را به خطر اندازد. عراقچی افزود: مسایل منطقه ای هیچ ارتباطی با توافقنامه هسته ای ندارد و ایران نمی تواند بهانه های منطقه ای(غرب) را به عنوان مانعی بر سر راه اجرای توافقنامه بپذیرد. کری در گفت وگو با فارین افرز با اشاره به موافقت غرب با تسهیل روند دسترسی ایران به بانکداری جهانی گفت، طبق توافق حاصله بین ایران و قدرت های بزرگ، آمریکا، فرانسه، آلمان، روسیه، چین، انگلیس با هدف اعمال نفوذ و سلطه برنامه هسته ای ایران، آمریکا 'همه تحریم هایی که بر لغو آنها توافق کرده بودیم، لغو کرد.'


وی افزود: اما وقتی ایران در یمن مداخله می کند و از اسد و حزب الله حمایت می کند و موشک هایی شلیک می کند که مردم فکر کنند در معرض خطر هستند و...، این امر بسیار دشوار است. کری خاطر نشان کرد که دولتش در تلاش است تا اطمینان دهد بانک هایی که بنا به دلایل گوناگون از داد و ستد با ایران ابا دارند، با این کشور داد و ستد خواهند کرد.وی افزود، در کنار سایر مشکلات، ما باید به ایران کمک کنیم که بپذیرد که چالش های داخلی دارد که باید با روال حرفه ای خودش و شفافیت خودش، آن را با سیستم بانکداری خودش حل و فصل کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :